Sex Pistols Romania
Bine Ati Venit Pe Primul Forum Sex Pistols Din Romania.Pentru A Va Putea Bucura De Facilitatile Acestui Forum Va Rugam Sa Va Inscrieti !! Va Multumim !!
Sex Pistols Romania
Bine Ati Venit Pe Primul Forum Sex Pistols Din Romania.Pentru A Va Putea Bucura De Facilitatile Acestui Forum Va Rugam Sa Va Inscrieti !! Va Multumim !!
Sex Pistols Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sex Pistols Romania

Primul forum romanesc dedicat trupei de british punk Sex Pistols
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Casa

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 31  Urmatorul
AutorMesaj
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:22 pm

Dupa ce am ajuns acasa cu inca vreo 30 rockeri pletosi si cu 100 de litri de alcool si nu stiu cate pungi de chipsuri si ciocolata pentru Jukka,sufrageria si bucataria si inclusiv balconul desi era foarte foarte frig s-au aglomerat..
M-am uitat la Mark cu coada ochiului zambind si m-am dus in dormitor ramanand cu ochii inspre geam uitandu-ma absenta la luna...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:23 pm

-De unde ii gaseste Jukka nu stiu...,am ras si am luat-o in brate.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:24 pm

-Creste familia in fiecare zi,am zis razand si l-am sarutat moale ridicandu-i tricoul si gadilandu-l incet de tot pe abdomen...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:33 pm

Am ras incet si am tras-o moale peste mine.
-Pisi:o3
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:34 pm

-Iubire...
Mi-am strans cu o miscare scurta parul ce imi cadea de pe umeri si mi-am lipit degetele de gatul lui cautandu-i cu buzele fiecare punct sensibil de pe linia maxilarului si de sub ureche chicotind mai mult pentru mine...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:37 pm

-Ce dragut a sunat:o3.Pisi...ieri...cand ai plecat...ai simtit cumva ceva de genul "nu il mai iubesc"?.,am zis moale si m-am uitat adanc in ochii ei.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:39 pm

-Ce ?? Nu...cum dracu ma poti intreba asta ?!!
M-am dat jos din bratele lui si din pat proptindu-ma de birou:
-Ce bine ma cunosti...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:40 pm

-Am vrut doar sa fiu sigur...m-a framantat chestia asta toata ziua si...las-o balta...,am oftat si m-am uitat in gol.
-Scuza-ma,am un dar de a strica totul...
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:42 pm

M-am descaltat si am sarit peste el prinzandu-l de incheieturi si tragandu-i-le deasupra capului:
-Te iubesc Mark...zi-mi cum vrei sa iti demonstrez asta ca sa scapi de orice sentiment de nesiguranta,am intrebat apropiindu-ma de buzele lui si fixandu-l cu privirea...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:48 pm

-Eu te cred doar ca hiiiiii ce versuri sa-mi...,am zis si am inceput sa rad.Mi-am muscat buzele ca sa nu rad,pentru ca realizasem ca in apartement urla Forgive me Father.
-Love me
And worship me
I'll lavish you and ravish you
Fulfil all wishes and fetishes too
.,am cantat.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:50 pm

Am iesit din camera ca sa dau si mai tare piesa si m-am intors incuind usa cu cheia si apropiindu-ma periculos de aproape de el cu o privire incarcata de subinteles:
-Ce ziceau versurile alea?am intrebat legandu-l fara sa isi dea seama cu catusele de pat...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 4:56 pm

-Love me
And worship me
I'll lavish you and ravish you
Fulfil all wishes and fetishes too.,am mai cantat inca o data urmarindu-i incet privirea si trecandu-mi limba peste dinti foarte incet.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 5:02 pm

-O sa te faci sa gemi versurile alea.am zis dandu-mi jos tricoul si ramanand intr-un sutien d-ala negru de piele si am inceput usor usor sa ii mangai fiecare punct si zona din corp care stiu ca il termina nervos,masandu-l incet,jucandu-ma cu varful degetelor pe pielea lui,prinzandu-i intre buze fiecare centimetru de piele,jucandu-ma cu limba peste buzele lui si ajungand sa ii desfac fermoarul de la blugi cu dintii,auzind scrijelitul infundat al dintilor infipti in metalul fermoarului,dandu-i jos blugii si jucandu-ma cu degetele si cu buzele atingandu-l doar putin de tot...Auzeam cum se lovea metalul de la catuse de bara patului semn ca se tot chinuia sa scape,astfel facandu-ma sa zambesc larg in semn de victorie...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 5:05 pm

-Sa ghicesc...e doar inceputul...?.,am zis sacadat si ranjind
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 5:06 pm

-Exact...Acuma ridica-ti fundul,am zis ranjind si i-am tras boxerii jos si i-am scos tricoul ridicandu-ma si desfacandu-mi blugii,holbandu-ma in ochii lui cu un zambet larg pe figura..
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 5:08 pm

Am scos un geamat printre dinti si mi-am mai trecut inca o data limba peste dinti,foarte incet incat ea sa vada exact ce fac.Stiam ca o sa o intarat mai tare si ca am sa am ditamai orgasmul in mai putin de 5 minute,dar eram curios cat de perversa putea devenii.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 5:18 pm

-Hmmm...si ce sa iti fac...?
Mi-am dat blugii jos si m-am uitat cateva secunde la el plimbandu-ma prin fata lui de-a dreptul goala zambind si uitandu-ma la el...
-Am ramas fara idei...sau nu,am zis razand si m-am tras moale de tot peste el sarutandu-l pe coltul buzelor si plimbandu-mi limba pe buzele lui si frecandu-mi coapsele de talia si soldurile lui...
M-am lasat moale in jos spre abdomenul lui frecandu-mi sanii de pielea lui si ranjind mangaindu-l in asa fel incat tragea si mai tare de catusele alea:
-Nu poti sa le desfaci..?am intrebat ranjind larg...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 5:21 pm

-De ce nu le desfaci tu?Sau iti e frica de mine?.,am ranjit si mi-am ridicat genunchiul frecandu-mi piciorul de talia ei.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 5:22 pm

-Nu mi-e frica...
Poate un pic...
I-am sarutat interiorul coapsei si i-am desfacut catusele aruncandu-le pe noptiera..
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 5:26 pm

M-am intins dupa o sticla de bere de pe noptiera si am baut umpic,simtind cum imi curge incet pe la colturiile gurii si imi picura incet pe piept si se prelinge pe abdomen.
-Ih,am gust de bere.,am zis si am pus sticla la loc punandu-ma peste ea si punandu-mi mainiile pe solduriile ei,in timp ce ii lingeam pieptul si coboram incet la sani.Ii sarutasem si imi plimbasem limba pe fiecare particica a pieptului ei.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 5:28 pm

-Berea e...foarte...buna..am zis abtinandu-ma sa gem si i-am ridicat barbia lingandu-i berea de pe buze si de pe gat muscandu-l cu sete de buze si jucandu-ma cat de pervers puteam cu limba lui ducandu-i mainile pe coapsele mele...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeDum 07 Noi 2010, 8:19 pm

[...]

Il chinuisem prea tare si acuma imi parea rau pentru ca adormise ca un bebe in mijlocul patului cu plapuma stransa in brate si fredonand ceva cantec de la Cradle ca prin vis...Am descuiat usa de la camera si m-am bagat la loc in pat langa el tragandu-mi pe mine un tricou pe care il gasisem aruncat pe jos in drumul meu spre marginea patului si i-am confiscat boxerii negri care ii dadusem jos mai devreme si i-am tras pe mine dand cu grija plapuma la o parte si asezandu-ma langa el si lipindu-mi buzele de obrazul lui.
Tocmai aflasem o veste mirifica de la Jukka:saptamana viitoare scoala noastra intra in nu stiu ce reparatii pentru ca se pare ca in ziua in care plecasem cu roadrunner de la psihologie se sparsesera nu stiu ce tevi si acuma pluteau salile in apa mizerabila din vechile tevi din scoala.Si nu aveam cum sa mai facem ore in salile in care ne puteam lua foarte usor doua vasle si sa plecam sa redescoperim America...desi nu eram in America ci in Canada si era de 10000 de ori mai bine aici decat in alte tari si continente...Aici eram rockeri fara sa ne-o luam zilnic de la unii dubiosi de pe strada,aici ne permiteam sa fumam o tigara cu iarba fara sa ne umfle politia de pe strazi...bine adevarul e ca atunci cand eram in clasa a 8-a si am fumat iarba nu stiu care ne-a prins prin liceu si ne-au tarat fortat pana la sectie.De acolo a venit la mine un lungan destul de bine facut care a inceput sa urle la mine de aproape scuipa foc pe nari si saliva de ma simteam intr-o ploaie acida si dupa jumatate de ora in care din copii drogati si handicapati nu ne-a scos m-a luat de umar de zici ca vroia sa imi muste bratul din carne si m-a scos intr-o camera mica si care mirosea a ars si am auzit o voce subtire si foarte nervoasa...era mama.Mi-aduc aminte si in secunda asta cum acele tocuri mici si totusi stridente s-au apropiat de mine si un dos de palma sec mi-a ars obrazul si m-a facut sa lacrimez fara sa vreau...brusc...Nu am plans doar ca a dat asa de tare incat imi simteam tamplele bubuind cu putere...Stiu ca dupa faza asta m-am ascuns de ea cu tigarile si am fumat numai la scoala sau noaptea dupa ce adormea ea si deschideam larg geamul si ma lasam in jos pe peretele blocului ca sa nu intre fumul in camera...
Si dupa cum spuneam toate mergeau asa de bine acuma...cred ca desi invatam mult pentru facultate pauza asta pe termen nedeterminat pica perfect pentru ca vroiam sa stau si eu o saptamana acasa si sa fac curatenie de iarna..dea cu o luna inainte de craciun eu aveam de gand sa intorc casa cu susul in jos si sa fac curat si aveam de gand sa scot dracului petele alea de ciocolata de pe tricourile lui Jukka si sa bat la loc cuiul de care atarna o banda desenata inramata de-a lui Mark si sa schimb locul de dormit al animalutelor si sa aerisesc camerele care aveau un puternic miros relativ interesant de tutun si ciocolata...
A doua zi de dimineata m-am trezit relativ devreme si i-am dat afara pe Mark si pe Jukka din casa.Dani cand a venit si m-a vazut in trening si tricou lalau pe mine cu parul prins si cu urme sterse de creion la ochi a inceput sa rada si a facut 180 zicand ca se duce in Shadows sa bea o bere pentru ca ii e frica sa nu cumva sa am ideea sa il pun sa faca curat prin casa tinand cont de faptul ca cu o seara inainte el impreuna cu Jukka facusera nu stiu ce concurs de baut si tot frigiderul si camara de pe hol unde erau tinute dozele de bere cola si sticlele de vin si whisky era acuma goala si tot ce se mai gasea pe acolo era un sac mare de mancare de animalute si cateva cutii de mancare de Emppu.Si socul nu a fost neaparat ca se golise brusc incaperea pentru ca tata avusese bunavointa sa afle ca m-am mutat de la mama si,fericit fiind,a zis ca o sa imi trimita mai multi bani pe luna:si acuma imi ramanea perfect pentru meditatii si mancare si chirie pentru ca desi Jukka facea cam urat cand ma auzea ca eu si Mark vrem sa platim venise toamna-iarna si factura de caldura si de apa calda era absolut imensa pentru ca eu si Mark eram niste slabanogi si in fiecare zi caloriferele duduiau de caldura si apa calda curgea enorm de mult mai ales cand veneam de afara fara manusi si ne bagam mainile inghetate sub apa...
Oricum socul a fost cand am realizat ca bucataria si sufrageria erau pur si simplu invadate de cutii de bere care spre marea mea disperare unele dintre ele stateau cazute si puteam vedea cum picaturi minuscule de bere patau canapeaua si bufetul..Ok,poate nu fusese tocmai buna ideea cu mutatul distractiei din Shadows intr-un apartament de 3 camere dintre care una foarte...ocupata de mine si de Mark.Dar oricum esential a fost ca s-au distrat de s-au spart iar la 12 noaptea cand au aflat ca suntem in vacanta nelimitata a fost ca si cum am fi sarbatorit revelionul..
Si acuma dupa acest flashback mirific am revenit cu picioarele pe pamant atunci cand Dani a iesit pe usa si m-a lasat cu cosmarul numit "casa".Si bineinteles ca am luat-o de la zero cu totul,absolut zero...si oboseam al naibii de tare cu fiecare geam spalat,fiecare dulap si sertar golit sters si clatit cu fiecare pahar clatit si pus la uscat,cu fiecare sac aruncat in ghena,cu fiecare cearsaf bagat in masina de spalat sau si mai bine,fiecare cearsaf scuturat minute in sir pe geam ca sa observ pe urma ca si el trebuie bagat in masina pentru ca probbail Jukka adormise cu curul pe ciocolata si acuma in mijlocul unui cearsaf alb era o forma nedefinita de cur...in plus asta era partea mai usoara dar cand am realizat ca trebuie spalate perdelele bagat aspiratorul spalat covoarele sters praful si paienjenii pe pereti[si imi aduc aminte si acuma cand am sarit pe masa din sufragerie la vazul unui mic paianjen ce atarna deasupra capului meu si aproape am inceput sa plang dar m-am gandit mai bine ca nu puteam sa pun mana pe telefon si sa il sun pe Mark si sa zic "hei buna stii...umm stiu ca acuma bei de stingi dar hai acasa ca ma ataca un milimetru de paianjen.." asa ca m-am dat jos si l-am intoxicat cu 10 kile de insecticid si dupa ce a cazut pe covor am aspirat sters calcat spalat reaspirat covorul ala pana cand il lasasem mai curat decat cand fusese cumparat...Si am tras aer in piept si m-am dus in bucatarie moment in care am realizat ca pot face curatenie si fara sa fiu complet treaza,macar asa nu ma mai speriam de orice vietate ce atarna amenintator din tavan....desi curatasem si tavanul si nu vreau sa intru in detalii si sa explic in ce pozitii ma catarasem pe toata mobila ca sa ajung la lustra la spoturi si la colturile cu peretii pentru ca as fi creat o erectie pe cap de locuitor al acestui apartament ce nu ar fi trecut asa de simplu...desi nu cred ca era o idee foarte rea sa ii impartasesc asta lui Mark...
Am inceput sa rad si am luat pe sus bucataria unde bineinteles ca intotdeauna era munca cea mai grea,incepand cu mult frecat aruncat de sticle spalat tot frigiderul inghetat juma de ora cat am decongelat congelatorul si l-am spalat si pe urma l-am bagat la loc in priza ca sa inghet la loc si ca sa pun pachetele de carne si nebuniile de inghetate ale lui Jukka.Pe urma m-am bagat sub chiuveta sa ma chinui sa schimb cate ceva pe acolo sa nu ne mai inundam de fiecare data cand se imbata Jukka si uita robinetul deschis dar cand am simtit un gandac plimbandu-se pe mana mea am sarit ca arsa si am inceput sa injur de mama focului calcand pe el pana cand am simtit cum ii crapa maruntaiele si pe urma am inceput sa injur iar realizand ca dabia spalasem pe jos..asa ca am luat-o de la capat...inca 2 ore in care intr-un final am iesit victorioasa de acolo...
Pe urma am nimerit in dormitoare...mai si ce fericita eram ca Mark era dezordonat intr-un mod foarte dragut...in schimb Jukka...nu stiu cum sa explic dar ciocolata sub perna,un pistols printre chiloti,prezervative folosite si colectionate sub pat prin pat pe noptiera si pe pereti probabil aruncate imediat dupa ce le-a scos si a facut concurs cu respectiva sa vada cat de bine pot aluneca pe pereti...Mi-am scuturat capul si am luat un mega sac de gunoi realizand ca dupa jumatate de ora de aruncat ii golisem deja camera...
-Perfect,asa ii trebuie daca colectioneaza ambalaje murdare de ciocolata si un extra large vibrator care trona undeva deasupra patului de parca era o icoana sfanta...
Stiu ca din camera lui Jukka am iesit atat de obosita si terminata dupa inca vreo 2 ore de parca facusemdoar sex.Doua ore.Neintrerupt.Cu un Mark foarte excitat.Extrem de excitat...Asa ca mi-am luat 5 minute sa trag o tigara de balcon si am realizat ca si balcoanele trebuiesc curatate..alea au mers mai repede..cam 1 ora si ceva pentru ca spre fericirea mea in balcon era doar praf si skate-uri...
La un moment dat m-a sunat profa de psiho ca sa imi mai dea niste teme adica mai aveam de invatat o lectie pana poimaine...ce misto...realizam ca aveam meditatii si eu eram de praf din cap pana in picioare si radeam ca apucata de un bilet pe care il gasisem prin balcon cum ca Jukka a facut cursuri de dans cand era mic...L-am impaturit si i l-am pus frumos intr-un sertar ducandu-ma sa fac curat in baie.Dupa o alta ora in care am si discutat cu Mark care era cu restul tot in Shadows si erau destul de ametiti asa ca dupa ce am iesit din baie am pus cateva lamai la rece si m-am bagat in baie sa fac un dus...lung.Camera mea si a lui Mark era gata,debaralele[ce aiurea suna] erau gata..holul era lacas de curatenie si acuma cand realizam ce facusem in toata casa imi dadeam seama ce obsedata de curatenie,ordine si organizare eram...vai deci or sa aiba un soc cand o sa intre in casa si o sa realizeze ce am facut aici...
Mi-am luat un prosop mare si moale si am intrat sub dus dand drumul la apa calda si bineinteles ca jetul de apa era rece ca gheata si am dansat obligata de apa care imi racea picioarele..Dupa ce am reusit sa incalzesc apa m-am lipit cu totul de geamul de la cabina de dus si am stat asa cateva secunde uitandu-ma la mainile mele si in jos la mine..slabisem al naibii de mult si mi se aplatizase stomacul de ma simteam ca o anorexica ce vomita si o bucata de paine amarata...Asa ca mi-am ridicat privirea si m-am sapunit din cap pana in picioare zambind mai mult pentru mine pentru ca miroseam toata a ciocolata cu scortisoara...gresise Mark gelul de dush si acuma faceam baie cu altceva...insa samponul ramasese intact..acelasi sampon cu care ma spalam de 10 ani de zile..si acuma claia mea de par rosu rosu era lins pe spate si mirosea puternic a vanilie si arata si mai stralucitor fara tona de praf in el..ih ma simteam asa de bine ca facusem baia asta..
Intr-un final am iesit din dush si mi-am luat un prosop si mi l-am infasurat in jurul meu si altul mai mic cu care mi-am uscat cat de cat parul si l-am lasat ciufulit pe spate si m-am asezat pe marginea patului uscandu-mi umerii si coapsele pentru ca deja ma luase frigul si tremuram...Si acuma era liniste si nu mai aveam ce face..apucasem si sa le las de mancare si sa fac cumparaturi si sa invat si sa hranesc animalele si aoleu deveneam casnica...aveam nevoie de o iesire..la mare..cald..soare..apa calda..dormit in aer liber..bere rece...plete in vant..drumul cu un tren jegos in care sa fugim pana in locomotiva ca sa nu ne prinda nasul si pe urma sa il pacalim cu un pachet de tigari si sa ne lase sa stam pe undeva pana cand ajungem...sau sa dormim unii in bratele celorlalti si sa ne trezim strambi di dupa ce bem ceva tare sa ne dezmortim si sa ne aruncam de nebuni goi in apa marii si desi noaptea e frig tot sa radem si sa ne fugarim si sa sarim de pe stanci in apa...
Mi-am scuturat capul razand si un cascat imens m-a facut sa inchid ochii si sa imi dau seama ca orele petrecute cu sortuletul peste tot m-au facut sa obosesc destul de tare...
Am pus deci prosopul cu care imi stersesem parul pe calorifer sa se usuce si m-am pus pe pat doar in prosopul ala din jurul meu...ma schimb eu...mai incolo..doar ca mai incolo dupa ce m-am afundat iar in gandurile si ideile cu marea am adormit asa cum ramasesem...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeMar 09 Noi 2010, 9:46 am

-TOATA CASA STRALUCESTE !!!
Am tresarit scurt si am facut asa o miscare ciudata incat m-am proiectat pe langa pat fix in secunda in care Jukka a dat buzna in camera urland ceva ce nici acum nu am reusit sa deslusesc.
-Ce ai facut la casa? E...curata,a zis Jukka cautandu-ma din priviri si oftand trist..
-In primul rand intoarcete cu spatele la mine ca sa ma schimb pentru ca am pe mine doar un colt de prosop care d-abia acum observ ca a ramas agatat de pat si in al doilea rand am facut curat.peste tot pentru ca aveam de gand sa iti zic ca dupa ce ati dat petrecerea aia adica ideea mea tampita sa mutam "barul" la noi acasa am realizat ca daca mai descopeream un singur ambalaj de ciocolata peste care era turnat lapte si dat pisicii ma spanzuram eu de bunavoie de improvizatia aia de ce vroiai tu sa numesti "bara de pat special amenajata pentu catusele care se deschid fara cheie".
L-am descifrat dupa mormait ca se intorsese cu spatele asa ca m-am ridicat de pe langa pat infascand o pereche de pantaloni de pijama si un tricou de-al lui Mark.
-Uite ce e,nu am facut nimic asa de rau..pur si simplu ma gandeam ca in curand vine Craciunul si sa arate si casa a camin locuibil...Nici nu cred ca ai intrat la tine in camera sa vezi cat de frumos ti-am facut si ti-am aranjat fiecare lucru...
-Da ma dar acuma nu mai am tapet din prezervative...
Am ridicat o spranceana si m-am asezat pe marginea patului..
-Casa asta are si ea suflet,nu crezi?Acuma nu ti se umfla sufletul cand vezi ca mananci intr-o bucatarie fara cei 1000 de gandaci ce isi facusera dineu special sub chiuveta...haide maaa..
M-am ridicat si l-am luat in brate ranjind:
-Ti-am luat ceva,am zis tragandu-l de mana si scotand din dulap o ciocolata mare cu biscuite...
-Hiiii..vrei sa ma cumperi,a zis incepand sa rada si mi-a luat ciocolata zambind exact ca un copil mic.Multumesc Mia,a zis razand si a intins-o spre sufragerie.A apropo sa nu uit,vezi ca trebuie sa apara verisoara-mea cu un coleg de-al ei.I-am promis ca o ajut sa invete cateva metale la chitara si a zis ca vine incoa..
Am ridicat din umeri si am strigat dupa el:
-Mark unde e ??
-E cu Dani prin oras..Isi cumpara Dani alta chitara pentru ca dupa ce s-a certat pentru a mia oara cu Mina a ajuns acasa si a dat cu ea de pamant in ultimul hal.Morala: nu lasati chitarile pe mana unor metalisti mici de inaltime bruneti si cu un grad inalt de iritabilitate in situatiile ce includ pizde...
Am inceput sa rad si m-am ridicat din pat scuturand plapuma si deschizand geamul:
-Ploua de mult?
-Ploua fix de cand am intrat eu in bloc..
-Mai exact?
-Acum doua ore...
Am iesit din camera bagandu-i mana in par si tragand moale:
-Ce dracu faceai de doua ore aici si nu m-ai trezit ?!
-Pai nu in fiecare zi imi vad colega de apartament doar in prosop de baie.Apropo vezi ca ti-a mai iesit o alunita pe spate..
-JUKKAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!
Am dat sa sar sa ii dau doua dar la fix a fost salvat de sonerie si m-am indreptat spre usa maraind si tunand zicand mai tare decat normal ca o sa ii agat curul ala plin de ciocolata pe balcon pe sarma de rufe...
Dupa ce am tras aer in piept am deschis usa zambind larg.Ajunsese verisoara lui Jukka si in secunda in care usa s-a dat de perete am avut un sentiment de oarecare liniste:tipa din fata mea era un pic mai inalta decat mine,nu cu mult,vreo 5 centimetri,avea o piele alba dar nu exagerat de alba..nu cum vezi pe unele tipe care si-au gresit nuanta de fond de ten,avea doi ochi mari de o culoare ciudata...scoarta de lemn batran dar fiind usor umeziti si cascati destul de mult pareau foarte foarte calzi,nasul usor arcuit in sus parand foarte mic si simpatic,buzele pline dar nu exagerat de mari conturate acuma intr-un zambet doar pe jumatate mai exact din coltul drept al gurii,cativa pistrui abia vizibili sub ochi si gene scurte dar dese.Culmea e ca fata ii era incadrata de un par scurt si caramel,o tunsoare pe cat de baieteasca pe atat de in armonie cu fata ei.Se uita la mine cu capul usor inclinat moment in care,dupa ce m-am holbat si la imbracamintea ei destul de ciudata,in sensul ca purta o combinatie de tricou spalacit negru cu pantaloni largi de tot si bocanci de armata in picioare si o groaza de ace de siguranta si insigne in piept si in jurul curelei care era un mov inchis si era rupta,special probabil,in mai multe locuri.Acuma realizam ca era prima punkerita care sa arate asa de ok...eram obisnuita cu tipele care isi vopseau parul in roz puternic si isi atarnau o groaza de lanturi ciudate la gat considerand probabil ca Hello Kitty in combinatie cu tricou cu Exploited se pupa...cu limba in gura la o adica...
-Ne'am blocat,am auzit al doilea glas razand si tusind scurt si m-am intors automat spre el facand ochii mari:Da,nici baiat punker asa nu mai vazusem de aproape..Doamne chiar asa de mic era orasul asta??I-am zambit si m-am apucat ca o proasta sa il studiez si pe el:era chiar simpatic,foarte simpatic prin modul in care se uita fix la mine incercand probabil sa ma faca sa rad cu privirea aia de psihopat cu ochii cascati si gura usor intredeschisa:avea parul plin de tepi negri si facuti sa stea in toate directiile,avea un cercel ratacit in ureche dar nu d-ala cu cine stie ce adaosuri,unul mic rotund din argint sau fier...
I-am studiat trasaturile fetei incercand sa nu par prea ca si cum m-as holba..era chiar dragut:avea o piele la fel de alba ca cea a verisoarei lui Jukka cu cateva alunite si cosuri mici de tot ratacite pe pometi si un nas drept si nu foarte mare centrat perfect pe fata...ochii ii erau o culoare inchisa,caprui spre negru incat abia i-am deslusit pupilele iar sprancenele erau usor arcuite impletindu-se de minune cu forma ochilor.Buzele nu foarte pline si cu o forma impletita mai ciudat dezveleau niste dinti drepti,ingalbeniti probabil de la fumat sau alcool iar ca tinuta statea usor intr-o rana sprijinit de tocul usii uitandu-se si el la randul lui la mine si ranjind probabil de remarca facuta mai devreme la adresa faptului ca ramasesem sa ne uitam ca prostii unii la altii in usa...
-Da..scuze..eram in alte parti cu minte,am zis razand moale si m-am dat din usa ca sa intre.
Am vazut-o pe fata cum ii sare in carca lui Jukka si incepe sa ii care pumni in joaca fix in moalele capului:
-Ho femeie ca imi iese inteligenta si nu stau sa o fugaresc prin casa,a zis razand si s-a trantit pe canapea ca sa se dezlipeasca de ea...
-Vai ma doar cand te sun eu dai si tu un semn de viata...daca o sa mor intr-o zi si ma mananca pisicile sau cainii sau mai stiu eu ce sobolan mutant??
Jukka s-a uitat la ea fara sa ii raspunda si s-a intors spre mine ranjind:
-Dupa cum ai putut observa ea este verisoara mea,Jamie...
-Iar cel care sta acuma cu ghemul ala de blana in brate este Sid,colegul meu de trupa..
Ce chestie,il chema ca pe varul meu demult uitat in lume cu restul..
M-am intors pe rand spre fiecare si am facut un gest scurt din mana zambind:
-Eu sunt Mia,am zis moale si m-am uitat la Jukka..
-Drag devorator de dulce,iti aduc ceva de baut?
A inceput sa rada si s-a uitat la verisoara lui:
-Bere sau vodka?
-Bere ca inca e dimineata,a zis razand usor pitigaiat si si-a scos chitara din husa incepand sa o acordeze..
Sid s-a intors spre mine lasand pisica din brate si a zambit senin apropiindu-se de mine:
-Te ajut sa le aduci ?
-Umm..e ok,mersi,am zis zambind si eu si m-am uitat la el:acuma vedeam ca avea si urma de pierce in buza de jos..
M-am dus la bucatarie si am scos din stash-ul nostru 3 beri bagandu-le in congelator doua minute timp in care ma proptisem de marginea bufetului uitandu-ma absenta la ploaie si aducandu-mi aminte ca trebuia sa ma uit sa vad cat sunt biletele pana la mare...chiar vroiam sa plecam macar 2 sau 3 zile si stiu ca gasca ar fi fost de acord cu mine ca e cazul sa iesim din orasul asta rece...macar un pic...
-Or sa inghete berile alea,am auzit din dreapta mea si am tresarit intorcandu-ma brusc si vazandu-l pe Sid stand langa mine si jucandu-se cu un mar de pe bufet:
-Da...cand ma uit pe geam ma pierd in ganduri...
Am scos berile care erau la limita inghetului si i-am desfacut una intinzandu-i-o:
-Si de cat timp v-ati format trupa?am intrebat intorcandu-ma cu fata inspre el..A lasat berea din mana si s-a uitat adanc in ochii mei zambind exact cum zambise mai devreme Jamie cand se uita amuzata la mine..
-Pai de 2 ani de zile tot lucram..eu merg pe 20 ani iar Jamie si restul trupei ai 18 deci e mai greu ca eu sunt in anul 2 de facultate iar ei sunt in prag de sfarsit de liceu..asa ca in ultima vreme ne multumim cu "cantatul in garaj" cum ar veni,a zis razand..
-Dar..nu sunteti din liceul nostru nu?stiu ca intreb aiurea dar nu v-am vazut niciodata si d-aia intreb...
S-a apropiat de mine si mi-a scuturat o scama minuscula din par uitandu-se in gol prin mine probabil:
-Poveste lunga..Jamie a fost 2 ani de zile aici in liceu..a 9-a si a 10-a si dupa ce au prins-o cu iarba am inteles ca au exmatriculat-o si pe urma un an a stat pe bara si noi ne-am intalnit cumva la un concert cradle of filth...si mi-a zis ca e buna la chitara,eu eram cu bass-ul asa ca din nebunie sau nu ne-am pus de-o trupa...acuma la inceput eram doar cu punk si acid punk si poate un pic de grunge dar acuma Jamie vrea sa incercam si cu ceva metale desi sincer nu sunt stilul meu propriu si personal,a zis razand si m-a privit cu caldura in ochi..am inteles ca chiar a fost colega doi ani cu Jukka...deci iti dai seama ce fain sa fii in aceeasi clasa cu un membru al familiei...
-Mmm nu e chiar asa,am zis razand.eu eram oarecum colega de palier cu varul meu care sincer nu ma avea deloc la suflet si zilnic era loc de glume pe seama mea...oricum acuma a intins-o din oras sau tara..nu stiu exact...
S-a uitat la mine usor compatimitor si a zambit:
-Am crescut singur deci am scapat de grija unor puradei inutili care sa imi manance zilele..asa sunt ok si imi vad doar de ale mele...
Am zambit si mi-am indreptat privirea spre un servetel pierdut pe bufet:
-Oricum e bine ca va aveti unul pe altul,asa nu va doare de ce vor si zic cei din jur...
S-a facut o secunda liniste si a miscat berea un centimetru pe bufet ca sa imi atraga atentia:
-Umm..Mia eu nu sunt combinat cu Jamie,suntem doar colegi de trupa,a zis razand si si-a agatat buza de jos cu dintii..eu nu am pe nimeni,a zis incet...
-Aaaa...scuze atunci,am zis zambind si m-am miscat brusc intorcandu-ma si luand celelalte beri ducandu-ma tinta in sufrageie si punandu-le pe masa..
-Ati inceput sa exersati?am intrebat vazandu-l pe Jukka cu chitara lui nou nouta injurand ceva in finlandeza..
-Eu am inceput,blonda de langa mine inca nu stiu ce vraji face,a zis Jamie razand si luand berea de pe masa:
-Planuiesc sa imi iasa ceva ca lumea,nu imi distrugeti karma,a zis Jukka pe infundate injurand din nou cand si-a scapat pana pe sub perne..
-Da Jukka...nu ai crescut deloc,a zis Jamie razand si a inceput sa ciupeasca usor corzile fredonand ceva abia auzit...
Am simtit un curent slab si in secunda doi Sid s-a asezat langa mine pe canapea intinzandu-mi berea sub forma de invitatie si zambind.Cred ca era printre putinii pe care sa ii vad zambind in asa hal de mult...
-Mersi,am zis luand doua guri mari de bere si intinzandu-i sticla la loc.A dat scurt din cap uitandu-se lung in ochii mei si dupa 5 secunde m-am intors spre Jukka asteptand sa nu isi mai excite atata chitara si sa inceapa sa cante...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeVin 12 Noi 2010, 5:52 pm

-Magazinele p*lii de chitari si instrumentele p*lii si fetele p*lii si p*zdii si cacatului si pisatului si aaaaah sa va ia dracu pe toti!.,a facut Dani ca toti draci aruncandu-se pe canapea,in cur si punandu-si mainiile in san ca un copil mic si nervos ce nu primise ciocolata.
-S-a suparat ca nue ste chitara de care ii trebe si ca Mina i-a spus ca il paraseste pt stie p*la ce Pokemon...,am oftat si mi-am luat o bere din frigider si m-am asezat langa Mia si am pupat-o pe obraz.
-Pisi:o3
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 5 I_icon_minitimeVin 12 Noi 2010, 5:56 pm

M-am uitat trista la Dani si mi-am muscat buza scurt facand ochii mari:
-Imi pare rau..sincer...
I-am pus mana pe umar si l-am strans usor.
-Heeeei pe noi ne-ati lasat balta,a ras Jamie si s-a uitat la Mark si la Dani:
-Sau Mark a si uitat de mine,a intrebat ridicand o spranceana si razand..
-Umm,da oricum Jukka e in lumea lui...Mark,ei sunt Jamie,verisoara lui Jukka si Sid,coleg de trupa cu ea,am zis aratand spre ea si pe urma spre Sid care pusese berea sa o balanseze pe genunchiul meu...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
 
Casa
Sus 
Pagina 5 din 31Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 31  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Casa
» Casa
» Casa
» Casa
» Casa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sex Pistols Romania :: Art Zone :: Arhiva-
Mergi direct la: