Sex Pistols Romania
Bine Ati Venit Pe Primul Forum Sex Pistols Din Romania.Pentru A Va Putea Bucura De Facilitatile Acestui Forum Va Rugam Sa Va Inscrieti !! Va Multumim !!
Sex Pistols Romania
Bine Ati Venit Pe Primul Forum Sex Pistols Din Romania.Pentru A Va Putea Bucura De Facilitatile Acestui Forum Va Rugam Sa Va Inscrieti !! Va Multumim !!
Sex Pistols Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sex Pistols Romania

Primul forum romanesc dedicat trupei de british punk Sex Pistols
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Casa

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Urmatorul
AutorMesaj
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Casa   Casa I_icon_minitimeVin 05 Noi 2010, 11:59 pm

Dupa ce l-am lasat pe Mark cu baietii in sufragerie m-am dus in camera si am facut o chestie ciudata pe care nu cred ca o voi intelege niciodata:am luat un sac mare si mi-am aruncat in el toate hainele si lucrurile si obiectele care intrasera vreodata in contact cu Blondie sau patate de sange sau de mai stiu eu ce alte aubstante...Desi goleam efectiv camera aproape,am continuat sa umplu sacul ala pana cand am terminat si pe urma am carat sacul pana in scara blocului in dreptul liftului unde era incaperea de depozitat gunoaiele...
Am aruncat sacul ala fara niciun fel de resentiment si m-am intors in apartament luandu-mi din bucatarie un pahar mare de lapte rece si m-am dus tip til inapoi in camera lasandu-i sa discute fiecare in voia lui:Jukka de concert Marco si Ville de nu stiu ce farse facute iar Dani Mark si Jarno de facultate si de plecat in vacanta...
Bam era deja comod pe perna mea dar l-am dat la o parte cu grija punandu-l pe covor jos langa Emppu si m-am cuibarit in pat band din paharul de lapte de parca eram bebe mic...Dupa ce l-am terminat am pus paharul langa mine si am inchis ochii cu gandul sa adorm dar am auzit telefonul lui Mark bipaind scurt de doua ori si lumina ecranului proiectata in tavan...
Eh aici intotdeauna intervenea curiozitatea si bunul simt,increderea,respectul...frica...curiozitata iar..Ma uitam la telefonul ala ca la o bomba cu ceas gandindu-ma ce sa fac...adica era ideea ca toti prietenii lui erau aici...ai lui plecati din tara...eu aici...Deci ramanea Blondie..in cazul asta nu era mare chestie daca il citeam si il stergeam,in felul asta il scuteam si pe el de niste nervi in plus si incheiam dracului subiectul ala pentru ca eram satula doar cand ii auzeam numele fiintei aleia...
Asa ca bineinteles ca pana la urma creierul meu si-a pierdut ratiunea si am luat mobilul apasand incet butonul de open.Faza buna era ca nu era de la Blondie...faza mai naspa era ca...mesajul era format din 5 mesaje adica aproximativ 800 caractere..800 de caractere in care era un fel de prezentare/descriere/poem/declaratie de dragoste.Am citit mesajul ala pe putin de 10 ori,citit si rascitit si lasat si recitit...
Dupa vreo 30 minute am lasat mobilul jos uitandu-ma in tavan si lasandu-mi aproape incostient colturile gurii in jos simtind cum ma tensionez slab si cum un ghem imaginar imi strange stomacul si fiecare artera din jurul inimii...Faza era ca mesajul era o mega declaratie de dragoste incredibil de frumoasa..nu stiu daca era copiata de pe undeva sau pura inspiratie dar nu era nimic pe departe obsedant sau vulgar sau exagerat..era ca si cum romeo se pusese la un birou vechi de lemn,scosese o foaie cerata si o calimara de cerneala,pana si incepuse sa isi asterne pe hartie sentimentele cele mai intense pentru iubita lui Julieta..numai ca acuma acea Julieta era un tip superb din toate punctele de vedere iar Romeo era o tipa mica de inaltima,slaba si cu ochi mari si ciudati,o freza ce se vroia ca a mea doar ca culoarea trada o nuanta mai tare si mai artificiala...Nu era urata,era doar poate un pic prea machiata si prea energica...ciudata...si era pasiv-agresiva..nu sarea la gatul nimanui,isi ducea razboaiele intr-o liniste de mormant..era suficient numai sa te uiti in ochii ei si sa o vezi ca privirea ei tradeaza toate trairile intense ce ii macina inauntrul...dar pe dinafara calma si zambitoare,intotdeauna cu chef de orice,intotdeauna sa se bage in seama si sa vorbeasca,sa afle,sa incerce sa copieze si sa incerce sa iti intre in gratii copiindu-te sau chinuindu-se sa iti demonstreze ca ea ti se aseamana si trebuie sa o incluzi in grupul tau..nu fuma,nu alcool..probabil sex nici atata...la scoala venea si lua note mari dar..ea asa nu era rea...era rea doar cand se schimba rapid si ba se iubea cu colega x pe urma cu colega y ca sa o barfeasca pe x si tot asa..lant vicios..
Si partea mai proasta era ca atunci cand ii pica fisa nu se lasa...nu era ca Blondie dar acel stil pasiv agresiv ii dadea roade in tot ce facuse pana acuma...nu stiu cu baietii cum era dar...parca nu as fi vrut sa aflu...nu il vroiam pe Mark ca un cobai...Si era mai grav faptul ca nu era o obsesie,nu parea o obsesie,din mesajul ala reiesea o super mega imensa iubire pentru un baiat: era un mesaj sincer dulce foarte dulce cald usor lingusitor...avea de toate numai ca asteptam o doza de obsesie si nu o gaseam...
Da,de asta imi era frica:spre deosebire de...mireasa blonda a lui Chucky asta chiar se indragostise de el..si cum de nu vazusem cand a sarit brusc in mijlocul nostru inainte de concert sau la scoala cand vorbeste...?Eram eu chioara...
Si da..imi era frica acuma ca dracu...o persoana indragostita cu adevarat si cu darul fizic si psihic de a atrage are sanse mai mari decat ceva plin de silicon si de nebunie sa puna mana pe acel cineva special...
M-am trezit din toata faza asta cand l-am auzit pe Mark razand si am lsat telefonul pe marginea patului,pe partea lui de pat.Nu am sters mesajul,nu avea sens...doar ca ma simteam ciudat...frica anticipatie negare nervi frustrare dar si imi rasareau in minte tot ce discutasem cu el mai devreme...dar nu am reusit nici macar sa adorm 10 minute...de fiecare data ii dadeam dreptate..si acuma la fel...
"Stiu ca nu poti adormi cand esti suparata sau trista si nu sunt langa tine sa te tin in brate..."
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:12 pm

-Dormi?.,am zis dandu-mi jos tricoul si asezandu-ma langa ea.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:13 pm

-Nu chiar...
M-am intors pe cealalta parte uitandu-ma la el:
-Cat e ceasul..?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:17 pm

-Noapte...nu stiu...mi-e lene sa ma uit.,am zis si mi-am pus mana peste soldul ei si am strans-o in brate sarutand-o moale pe frunte si ramanand cu buzele lipite de fruntea ei.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:18 pm

-Pisi..umm..trebuie sa vorbim,am zis incet si mi-am impletit degetele in parul lui desfacandu-i cativa carlionti pierduti...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:20 pm

-Spune pisi.Ai ceva pe suflet nu...?.,am zis moale si oftand inecat
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:21 pm

-Relativ..oarecum..in primul rand imi pare rau ca m-a mancat curiozitatea si m-am uitat si in al doilea rand ai primit un mesaj..am zis incet si m-am uitat cu ochi mari la el..
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:27 pm

-Pisi nu ma supar ca te-ai uitat...fi serioasa nu am de ce sa ma supar...,am zis si am luat telefonul,am citit,incrundandu-mi sprancenele si muscandu-mi buzele.Am scos un usor oftat si m-am uitat ata la perete,apoi dintr-o data am azvarlit telefonul in perete.
-Nu e corect...e fals...nu o cred...si chiar daca ar fi adevarat tot pe tine te iubesc...
Calmeaza-te ca faci ca aia nebuni
Putin imi pasa...vreau sa scap de toate fetele si sa raman doar cu Mia...de ce...de ce sunt toate dupa curul meu?Ce p*la mea doar n-oi fi eu Romeo sau Fat Frumos.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:31 pm

-Fals nu e...Mai stii vaza aia de trandafiri din sufragerie de care faceati voi misto ca mi-am cumparat flori ca sa parfumez casa?Nu eu le-am luat...si nu eu le-am primit...
M-am ridicat din pat si i-am luat telefonul de pe jos incercand sa il asamblez la loc:
-Si...da,ma simt aiurea pentru ca...fata asta chiar te iubeste si e numai dupa tine tot timpul...si e draguta si are pierce si se machiaza cu negru foarte mult si...nu stiu...
Proasta sunt...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:32 pm

-Vino incoace...,am zis si i-am facut semn sa vina inapoi in pat.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:33 pm

Am pus telefonul pe noptiera si m-am asezat pe marginea patului uitandu-ma in pamant:
-Sunt prea geloasa,nu..?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:36 pm

-Nu e adevarat...,am zis moale si am tras-o mai aproape de mine punandu-mi mainiile pe obrajii ei.
-De 2 luni suntem impreuna,de 2 luni am fost fericit doar cand te vedeam si acum sunt mereu fericit cand te vad.Crezi ca am sa disturg toata relatia asta pentru ea...dar...pe cine iubesc eu crezi ca nu conteaza?Ce crezi ca,conteaza,ca eu te iubesc pe tine si tu ma iubesti pe mine sau ca ea e indragostita de mine...daca ii trece?Mia nici o fata nu poate sa faca din sufletul meu ceea ce faci tu...intelege-ma te rog ca numai tu imi poti oferi caldura aceea moale:o3
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:40 pm

-Pur si simplu...mi-e frica sa nu te pierd,atata tot...si te iubesc enorm si ma trezesc in fiecare dimineata si imi doresc sa deschid ochii si sa te vad langa mine si crede-ma ca sunt impacata cu faptul ca multe intorc capul dupa tine si mai multe si zambesc cand te vad si nu zic nimic pentru ca e normal...doar ca de cand cu toate povestea cu "mireasa lui Chucky" am creat o frica in ceea ce priveste persoanele de sex feminin care arata interes major fata de tine...
Am tras aer in piept si m-am aplecat,sarutandu-l si ramanand asa cu buzele lipite de ale lui:
-Te iubesc si promit sa nu mai fac atata pe nebuna,am zis frecandu-mi buzele de ale lui...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:55 pm

-Pisi nu am sa te parasesc pentru nimic in lume,crede-ma.Te iubesc prea mult.,am zis si am sarutat-o moale.
-Uite ma gandeam la ceva...dar nu am vrut sa o fac fara sa ma lasi...,am inceput muscandu-mi incet buza.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 5:59 pm

-Ce anume...?
M-am descaltat si m-am urcat in bratele lui lipindu-ma de el...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 6:00 pm

-Vreau sa-mi dau gaura in limba.,am zis bagand niste ochi de catelus.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 6:02 pm

-Pot sa imi dau si eu???
M-am uitat la el zambind larg...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 6:04 pm

-Da pisi.,am ranjit.
-Ne face Dani sau Jukka...dar pe mana lui Jukka nu ma las ca mi-e prea frica.,am inceput sa rad
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 6:06 pm

-Bun pai...hai sa il sunam si sa ii zicem...
Am dat sa ma dau jos din pat dar m-am intors:
-Dar mai inainte...
L-am prins de umeri si mi-am lipit buzele de ale lui sarutandu-l cu pofta...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 6:08 pm

-Pisi...ai chef sa scapi de tot de tipa aia si sa nu ne mai dea tarcoale?Adica sa nu vrea sa mai fie cu mine?.,am zis ranjind.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 6:09 pm

-Mhm..mai intrebi ??
Am deschis ochii si m-am uitat la el:
-La ce plan diabolic te-ai gandit?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 6:13 pm

-Poi...,m-am dus si am scos un munte de haine din dulap.
-Asta e ce purtam eu pe a 9-a si a 10-a,adica cand eram satanist.,am ranjit si mi-am luat un tricou foarte p*zdos(la propriu) cu,Cradle,trei sferturi,bocanci negrii,crucea intoarsa si m-am dus dupa dermatogrful lui Mia si m-am facut putin sub ochi apoi mi-am dat jos bandajul de pe frunte,avand cateva julituri si ranjind in oglinda.
-Mai ramane piercingul si tipa o sa se cace pe ea...stai...am uitat de inele.,am ras si mi-am pus un munte de inele de metal pe fiecare deget.
-Bun.Cum arat?Penibil,stiu...,am inceput sa rad
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 6:15 pm

-Sincer te-as viola in secunda asta dar...
M-am dus langa el incrucisandu-mi bratele:
-Tipa e indragostita de tine de cand am inceput eu clasa a noua,s-a indragostit de tine fix cand te imbracai asa...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 6:17 pm

-Nu conteaza,nu m-a cunoscut cand eram a 9-a...nu stia cum eram eu in a 9-a.,am ranjit malefic-o-dragut.
Bineinteles ca Jukka a intrat in camera fara sa bata.
-Iooooi esti satanist din nou?Mai facem incantatii?Mad:x
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa I_icon_minitimeSam 06 Noi 2010, 6:19 pm

-Jukka daca te-ai indragosti de o persoana asa de tare,extrem de tare,te-ar deranja faptul ca poarta tricou cu Cradle si ca e julit[a] pe fata?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
 
Casa
Sus 
Pagina 1 din 31Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Casa
» Casa
» Casa
» Casa
» Casa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sex Pistols Romania :: Art Zone :: Arhiva-
Mergi direct la: