Sex Pistols Romania
Bine Ati Venit Pe Primul Forum Sex Pistols Din Romania.Pentru A Va Putea Bucura De Facilitatile Acestui Forum Va Rugam Sa Va Inscrieti !! Va Multumim !!
Sex Pistols Romania
Bine Ati Venit Pe Primul Forum Sex Pistols Din Romania.Pentru A Va Putea Bucura De Facilitatile Acestui Forum Va Rugam Sa Va Inscrieti !! Va Multumim !!
Sex Pistols Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sex Pistols Romania

Primul forum romanesc dedicat trupei de british punk Sex Pistols
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Casa

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 31  Urmatorul
AutorMesaj
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 5:49 pm

-Se trezeste?.,m-a intrebat Jukka plin de speranta
-Sa dea Al' De Sus.,am zis si m-am ster la ochi cu podul palmei continuand sa o scutur.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 5:50 pm

-Vomit pe voi,nu ma mai zgaltaiti,am zis deschizand un ochi...
Mi-am dus mana la tampla si am apasat simtind durere:
-Am murit...?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 5:52 pm

-Nu...,am zis usurat si am strans-o tare in brate incepand sa plang cu capul pe umerii ei
-Mama ce m-ai speriat...vai Mia...
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 5:53 pm

-Pisi nu mai plange,am zis incet si l-am strans cu bratele de dupa gat agatandu-ma ca un pui de maimuta de el...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 5:53 pm

-Cum sa nu plang ma?Credeam ca mori la mine in brate...
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 5:54 pm

-Ma doare capul pisi...
Am strambat din sprancene si am deschis ochii uitandu-ma la el si la Jukka:
-Unde e nebuna ??
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 6:14 pm

-A fugit,s-a speriat,a crezut ca te-a omorat.,am zis si am luat-o in brate si am dus-o in apartament,intinzand-o pe canapea si dandu-i niste gheata.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 6:21 pm

-Ce ma bucur...
Am inchis ochii si mi-am lasat palmele moi pe abdomen de parca eram la marsul funerar..dar ma simteam atat de moale si goala incat nu mai eram in stare sa zic sau sa fac mare lucru...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 6:24 pm

M-am asezat langa ea,am sarutat-o moale si i-am mangaiat obrazul.
-Sa iti povestesc ceva?:o3
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 6:26 pm

-Daca vrei...
Am deschis ochii si m-am ridicat din pozitia in care eram uitandu-ma la ei doi:
-Jukka imi pare asa rau de chitarile tale...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 6:29 pm

-Ceea ce ea ti-a disturs tie e mai rau...erau doar niste chitari...,a oftat
-Nu te amagii singur Jukka...,am zis trist
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 6:31 pm

Mi-am adus brusc aminte de dezastrul din dormitor si m-am ridicat ca dintr-un reflex sa ma duc sa incerc sa salvez ceva dar m-am oprit la fel de brusc simtind cum imi cedeaza picioarele...
Era valul ala de neputinta,durere,resemnare plus faptul ca simteam ca imi baga cineva 100 de cutite in cap si le invarte in nestire...
Ma chinuiam degeaba pentru ca erau facute scrum si praf...toate...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 7:18 pm

Imi bubuia capul mai rau decat imi imaginam vreodata ca o sa am o durere de cap ca aceasta si mi-era asa de greu sa ma ridic din pat sa imi iau o aspirina...Amortisem sub pilota groasa iar compresa de apa rece acuma ardea sub fruntea mea mai ceva decat imi ardea obrazul cu o ora inainte cat am zacut pe bucata de podea in fata scarilor...
Moment in care am jurat ca o sa mor...cred ca era pentru prima data cand mi-am pierdut atat de brusc schilibrul si stiu ca in secunda in care am dat cu coloana de scari tot aerul pe care il aveam in plamani mi-a iesit brusc sub forma unei rasuflari chinuite si mi-am strans disperata mainile in jurul meu,crezand probabil ca o sa ma lovesc mai rau la piept sau la talie...proasta am fost,o secunda nu m-am gandit ca daca imi spargeam de tot tampla muream dracului pe loc sau sangeram pana cand ramaneam cu limba de un cot si cu suflarea in gat si ma faceam vanata si punct.Pe urma nu ma mai recunostea nici mama la morga...Dar oricum probabil ca mama ar fi fost prima care ar fi aplaudat in fata corpului meu in curs de dezintegrare,punandu-si probabil rochia aia a ei cu nuante visinii si firicele aurii,de parca nu ar fi mers la inmormantarea copilului ei,s-ar fi dus la o nunta tiganeasca,d-aia in care mananci in farfurii de plastic sau de portelan vechi si ciobit si ai fi stat sub un cort cu toti lautarii care te buzunareau indirect de bani...
Ah si probabil ca daca as fi murit ar fi adus-o si pe sora-mea sa ma vada si sa ii zica ceva in genul:
-Vai fata mea,vezi ce patesti daca te droghezi si fugi de acasa?Uita-te ce desfigurata a murit..cine stie ce droguri a bagat in vena sau a fumat sau a tras pe nas...
Si nu e ca si cum sora-mea ar plange sau ceva in genul..probabil s-ar uita la mama si ar zambi larg incercand sa para sfasiata de faptul ca a ramas singura la parinti desi adevarul e ca scornea de rupea un plan ce includea lucrurile mele...
-Mami..acuma...ca sa ne folosim de tot ce nimerim...pot sa iau eu camera ei si sa ma mut acolo??te rog..plus ca are orga de la tata si penele alea de chitara de prin concerte...ca sa nu zic de biblioteca aia...si ce rost are sa ramana toate acolo si sa se duca?adica si eu am reviste si carti si ai vazut ca nu imi ajunge camera mea...si puneam lucrurile ei la mine si eu ma mut la ea si...
Si mama ar fi ranjit si ar fi incuviintat din cap si probabil ca toate lucrurile mele erau date la gunoi sau arse in semineu pentru caldura iarna...pentru o seara amarata de cald penele mele de chitara semnate si frumos aranjate in cutii de lemn ar fi sfarsit tragic pe fundul jarului...la fel ca mine...un sfarsit al naibii de tragic pentru o fiinta care in afara de faptul ca a facut 2 meditatii la psihologie si a iubit un baiat...in rest nimic...Eh hai ca poate as fi insemnat mai mult pentru ceilalti...probabil ca tata s-ar fi panicat dupa cateva luni pentru ca nu ii mai raspundeam la scrisori...sau la mailuri...Mark probabil ar fi suferit cel mai mult si pana la urma s-ar ivi facultatea si multe lucruri s-ar fi schimbat in viata lui...in plus Jukka ar fi fost acolo pentru el si ar fi trecut mai usor peste...stiu si sunt convinsa ca nu l-ar fi lasat sa faca vreo prostie...nici macar sa o omoare pe nebuna care...ma gandesc totusi ca m-a impins pe scari de nebuna ce era...nu o vedeam chiar atat de cruda....era totusi femeie inainte de toate....sau poate ca m-a impins pe scari si chiar a avut puterea sa isi intoarca privirea si sa calculeze daunele: capul spart,gat rupt...probabil ca ramaneam dracului si invalida si handicapata toata viata daca nu as fi secat de sange pe scara aia nenorocita...
M-am trezit la realitate cand am simtit o labuta peste gamba mea goala si mi-am lasat privirea in jos zambind:
-Neata frumusete,am zis aplecandu-ma si ridicandu-l pe bam de jos si strangandu-l moale la piept.Te-ai speriat ieri,nu?Asa rau imi pare ca nu am ajuns mai devreme sa te iau in brate si sa ies cu tine sa nu te vada nebuna aia...
Am oftat si m-am uitat la el pipaindu-l delicat sa ma asigur totusi ca e intreg.Mi-a dat o limba pe obraz si a schelalait fericit dand din coada:
-Da iubire,ai impresia ca ma joc cu tine,am zis razand moale si l-am lasat jos indreptandu-ma spre bucatarie.Nici nu mai stiam de ce venisem aici...a da,mancare pentru Bam si Emppu si o pastila pentru mine...Doamne si ma durea si mai tare...
Am tras o gura mare de aer si m-am sprijinit de bufet uitandu-ma la animalutele care acuma se jucau in voie in jurul meu si se tachinau muscandu-se de cozi si dand cap in cap din greseala cand isi greseau directia...si erau asa de dragalasi...
Le-am pus de mancare in boluri si mi-am adus automat mainile la cap simtind un junghi foarte puternic in tample si muscandu-mi buzele sa nu scancesc...Mai patisem accidente inainte dar de la asta ma simteam ca si cum o sa ma sparg in viitorul apropiat...
Am scos tot aerul din plamani si am inghitit la nimereala 2 pastile de agocalmin si mi-am tarat pasii inapoi in dormitor...Mark dormea...Jukka adormise langa Mark tinandu-l de mana...si nu intr-un mod homosexual,intr-un mod dragastos si dulce si moale si dragut...
I-am invelit incet ca sa nu ii trezesc si m-am dus in sufragerie sa deschid televizorul...
Vai ma...
M-am sprijinit de coltul canapelei nemaiapucand sa ma si asez pe ea si m-am muscat de buze.Imi era rau de muream si normal ar fi fost sa ma duc la spital sau sa chem salvarea pentru ca nu era deloc normal tot ce simteam...probabil imi rupsesem ceva sau nu stiu ce dracu dar ceva tot aveam...
Am deschis larg ochii simtind cum imi trece durerea si m-am ridicat uitandu-ma in jur dupa telecomanda.Si imi tremurau picioarele...inca aveam o stare de soc pentru ca nu imi imaginasem niciodata ca va incerca cineva sa ma omoare...si ce era mai grav e ca era nebuna si stiam ca urma sa se intereseze daca am murit sau nu...si nu puteam sa nu ma duc la scoala sau sa ma baricadez in apartamentul lui Jukka...oricat de mult as fi vrut...
Imi mai trecuse socul de la dezastrul ce inclusese si caietele mele...dar ma simteam oarecum goala pe dinauntru...imi lipseau parca amintirile...scrisesem cateva pagini si de Mark...dracu sa o ia ca scrisesem si prima noastra noapte impreuna...mi-aduceam aminte cum s-a uitat atunci in ochii mei si a zambit asa timid dar in acelasi timp sigur pe tot ce avea sa faca...Noaptea in care se urcase pe pervazul meu si vorbisem...si ii spusesem ca il iubesc...
Am oftat si m-am pus pe canapea ridicandu-mi tricoul:eram rupta in doua...aveam vanatai mari pe talie si pe spate,simteam cum ma intepa fiecare petic de piele de fiecare data cand atingem usor locul vinetiu...Ce imi rupsesem?Mintile?Alea ma parasisera de mult...stiu ca si in secunda in care am atins solul dur si mi-am simtit bratele scrijelite de micile taieturi din podea mi-a trecut prin minte gandul ca am murit.Pe urma stiu ca m-a luat Mark in brate si i-am zis ceva si pe urma mi-era clar ca mi s-a rupt din nou filmul,moment in care mi-am jurat subconstientului ca o sa il omor...chit ca ramaneam nebuna pe vecie...macar nu ma mai freca...Si e logic sa imi doresc asta in secunda in care imi auzeam in minte numai "ai murit,ai murit,gata,punct..."
Am cascat si mi-am alungat din minte toate tampeniile lasandu-mi capul pe spate si inchizand ochii:
Un elefant se legana..pe o panza de paianjen...
Am auzit in spatele meu pasi marunti si abia tarati si am zambit dand sa ma intorc:
I-am trezit....fimiar sila...
-Cum de...
N-am mai apucat sa ma intorc ca am simtit o pereche de brate care clar nu erau de blonda slaba si siliconata ca ma iau pe sus si o mana grea care ma tine sa tac din gura...
-Eram convinsa ca nici dupa faza asta nu o sa mori...am auzit o soapta pierduta in bezna aia din sufragerie si am inceput sa ma panichez simtindu-mi inima cum bate sa imi iasa pur si simplu din piept...
Nici sa tip dupa ajutor nu mai pot...
Am inchis ochii simtind cum imi curg lacrimile pe obraji si am inceput sa ma zbat ca nebuna..deja nu mai simteam nici durerea din cap,nici nimica...
L-am auzit pe Bam cum incepe sa latre si sa maraie si timp de o secunda m-am rugat sa se trezeasca baietii...dar in 10 secunde nici macar nu mai eram in apartament...
E clar...acuma m-am dat dracului...,mi-am zis continuand sa ma zbat pana cand am simtit frig...de ce simteam frig,,mi-am dat seama pe urma ca ma scosesera din bloc si m-am panicat si mai tare pentru ca am realizat ca eram tinuta sa nu fug de cativa din catelusii blondei...Chiar la asta se ajunsese?Chiar atat de tare ma ura ??
Am inceput sa ma gandesc la ce e mai rau auzindu-i cum rad si se holbeaza lung la mine si mi-am inchis ochii dorindu-mi ori sa mor ori sa se intample ceva sa scap...printr-o minune...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 7:35 pm

Era cald,ma tinea de mana si era moale,era prietenul meu cel mai bun si imi era alturi.Am auzit scheunate si l-am zguduit putin.
M-am ridicat,mergand tiptil,iar cand am vazut ca Mia nu e pe nicaieri m-am incaltat automat si am fugit din casa.Am apucat sa vad doar o masina sa fug dupa ea cat ma tineau picioarele,am fugit cat am reusit,nu stiu cate strazi una dupa alta,la un moment dat am simtit cum mi se opreste respiratia in mijlocul strazii,lesinand si vazand mai mult negru decat intunericul de pe strada.
Goodbye, cruel world
I'm leaving you today
Goodbye, goodbye, goodbye

Goodbye, all you people
There's nothing you can say
To make me change my mind
Goodbye


-Mark?Mark?!
Jukka?
Nu e el
El e
Nu e
El e...crede-ma
Nu e nici un Jukka,nimeni nu te vrea,nu mai e nimeni,intoarcete la rosul unghiilor.
Mi-e rau
Esti mort,cum ai vrea sa te simtit?
Chiar sunt?
Da.
Deci sunt mort...m-am dus...mi-am incalcat promisiunea,n-am ajutat-o pe Mia,am lasat-o singura si am murit...am parasit-o...si e singura,din vina mea

-Mark trezeste-te Doamne Dumnezeule Mark nu murii!.,m-a scuturat si mai tare si cu un chin mi-am deschis incet ochii.
-Unde e...unde e Mia?.,am zis cu rasuflarea taiata,realizand ca sunt in brate la Jukka,tinut de el ca sa nu cad si sa mor,dar acum sa fie sigur ca mor.
-Mark...mark esti tot sange...ai lesinat,ti-ai spart capul...ti-ai spart buza...esti...vai te duc la spital
-Nu.vreau sa o vad pe Mia,mai bine mor daca ea nu mai e.
-Mark...
-Vreau...te rog.,am scheunat ca un catel prost si emo spalacit.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 7:42 pm

...Si un zdrang puternic m-a facut sa cad din picioare si sa deschid ochii...Primul impuls a fost sa urlu dar mi-a fost repede inchisa gura si am tresarit brusc incercand sa imi dau seama cine ma strangea de maxilar...
Am murit...clar...sunt la dracu...
Si am auzit tocuri...Nu,nu murisem...mi-am dat seama cine era...
A inceput sa rada si am auzit tocurile cum se apropie:
-Si nu ai murit...nu mori...mori dracului odata...
-Esti nebuna...am ingaimat cu un glas sugrumat...
A inceput sa rada si s-a indepartat iar:
-M-ai facut curva,nu..?M-ai facut nebuna si te-ai dat mare importanta...
A pufnit si s-a intors...ii auzeam faldurile fustei...
-O sa fii f*tuta si la propriu si la figurat in asa hal incat o sa iti doresti tu singura sa te omori,a zis cu un glas dulceag si sadic si pe urma s-a facut liniste...
Si in secunda aia am zis ca urmeaza sa mor...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 7:47 pm

M-a carat Jukka pana in locul acela,in satarea mea am sarit garduri si am fugit peste tot.
-Blondie...da-i drumul si fac orice
-Orice?
-Orice...,am zis gafaind
-Taie-te cu asta si sunt multumita,de-a lungul intregului antebrat.,a zis inmanandu-mi un ditamai briceag.
-Faceti-o sa vada.,a ranjit Blondie si i-a indreptat capul spre mine.Am inchis ochii,am tras aer in piept si mi-am varat briceagul in antebrat,tragand in jos,facandu-mi un sant de-a dreptul,apoi uitandu-ma ametit la suvoaiele de sange ce ieseau.
-Ia-ti curva.,a zis impingand-o pe Mia spre mine si dandu-ne pe toti 3 afara.
Jukka ne-a dus la urgente,mie mi-ai pus copci si la capatana si la mana,iar ei i-au pus copci la cap.
Mi-au cusut buza si cred ca era a 4-a crapatura in buza pe care o aveam.
Stateam cu picioarele atarnand in aer,pe patul de spital asteptand sa ma lase acasa,cu un bandaj umplut de sange pe cap si pe brat,o durere crunta in brat,pe care nu am bagat-o de seama cand mi-am bagat briceagul in brat.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi 21 Oct 2010, 8:36 pm

Am deschis ochii si m-am uitat la Mark simtind cum mi se face rau instant:
-Pisi...am zis incet de tot si am inceput sa plang amarnic...
Patise asta numai din cauza mea...Si acuma eram convinsa ca daca nu eram eu nu patea asta...
Pe chestia asta aveam sa ma razbun...ma simt ca intr-o p*la de film de dragoste dar deja mi se rupe de tot...
L-am sarutat pe frunte si m-am ridicat tarandu-ma intr-o inconstienta pana inapoi in apartament...
-Nu imi mai pasa,am zis incet si mi-am smuls copcile de la tampla si m-am imbracat cu ceva,luand geaca de piele a lui Jukka pe mine si bata aia grea de fier ce statea frumos in holul de la intrare...
Am coborat in graba scarile si l-am vazut pe Jukka ca venea spre casa si a inceput sa tipe dupa mine dar pana sa mai apuce sa mai zica ceva m-am aruncat intr-un taxi si dusa am fost...
Nu mai gandeam logic dar imi pusese capac toata faza asta...deja musteam de nervi si simteam cum o iau razna de tot...
Stiu ca am coborat fix unde ma aruncase blonda...ce dragutz...era chiar apartamentul ei...Am dat buzna spargand efectiv usa cu namila din mainile mele si m-am uitat dupa ea...Aratam foarte ciudat cu geaca d-aia de Schwarzenneger pe mine,ciufulita,plina de sangele care imi curgea din tampla si cu o bata de fier in maini:
-M-am saturat de tine,am zis si m-am indreptat spre ea sa ii troznesc una..
O vedeam ca se panicase dar nu ma deranja in secunda asta daca urma sa o omor...faceam eu toata viata de puscarie dar macar faceam o treaba buna si terminam cu totul...
S-a uitat la mine si s-a ferit troznindu-mi una in coloana:
-Care parte din "daca te prind singura te omor" nu ai inteles-o ?! Ti-o cauti singura,a zis incet si si-a aprins o tigara asezandu-se pe un colt al masutei ce se lipea de peretele opus mie...
-Explica-mi si mie,am zis cu un glas terminat,ce mortii matii mai vrei de la mine si de la el??Ai probleme serioase,ma jur !!! explica-mi ce vrei !! nu traim in telenovele,esti un cacat de adolescenta!! ai ajuns sa rapesti si sa vrei sa omori oameni !!! de ce dracu l-ai pus sa se taie !!! nu realizezi ca aveam sa te caut odata si odata ?! si ca o sa iti fac si tie ce i-ai facut lui ?! tu nu realizezi ca oricat de moale as fi si oricat de curva ti-as parea eu il iubesc si m-as sacrifica oricand pentru el ?!
-A si e logic ca preferi sa mori tu decat sa moara el...am dreptate...?
Ce dracu stateam acuma si purtam cu ea o discutie de parca faceam casting la un film si jucam rolul eroinei neinfricate...nu..gresit,acuma ma simteam ca si cand aveam sa mor de mana mea...
-Termina odata te rog...te rog in genunchi daca trebuie...
Si atunci am realizat prostia pe care o facusem...Era nebuna...cum de nu realizasem asta pana acuma ?! O femeie care statea in fata mea si isi facea manichiura cu un briceag din care picura sange...si stiam ca ala e briceagul cu care fusese obligat Mark sa se taie...
Am inghitit in sec si m-am uitat din nou la ea:
-Te rog frumos...te implor...termina..lasa-ne in pace te rog frumos...
S-a ridicat brusc si s-a dus la usa de la intrare,incuind-o s ramanand cateva secunde asa:
-Stii ca...eu cu Mark am fost cam un an asa...un an in care am avortat de 3 ori...pentru ca...il iubeam enorm si nu vroiam sa il indepartez de mine nicicum si era numai al meu si acuma e numai al meu si asa va fii intotdeauna pentru ca asa i-am zis si asa va ramane...
A continuat sa vorbeasca si eu continuam sa ma cutremur din picioare realizand ca de data asta am belit p*la grav...
Nu era logic...?A prins obsesie pe el si acuma m-am dat dracului...
Mi-am strans degetele in jurul batei si m-am dat un pas in fata...ii trageam una in umar,se dezechilibra,apucam sa deschid usa si lasam dracului bata si o rupeam la fuga pe scari si afara din bloc...nu ma mai uitam ce si unde...pur si simplu o rupeam la fuga rugandu-ma sa nu fie in spatele meu...ca in filmele horror unde eroina urla si se tot uita in spate vazand umbre rapide foindu-se in jur...
-Hai termina,a zis cascand si am vazut cum o namila de om,de vreo 2 metri se pune in fata mea si imi zmulge bata din mana:
-El e iubitul meu...aaa da si el e tot iubitul meu,a zis facand un semn scurt si un blond spalacit si slabanog a venit de undeva din spate si mi-a troznit o palma peste fund,facandu-ma sa simt pur si simplu ca aveam sa vomit...Si stii care e faza?Ei sunt aia care il urasc pe Mark si pe Jukka pentru simplul fapt ca se dau destepti desi nu sunt..si pentru simplul fapt ca...ahhh doamne...m-au facut pe mine sa sufar asa de tare,a zis ranjind si stergandu-si imediat ranjetul ala infect de pe fata:
-Ti-ai luat la revedere de la cainii tai...?
Mi-am muscat buza tare de tot si am dat sa trec pe langa aia doi si sa ma indrept spre usa dar namila mi-a pus o mana pe umar si m-a trantit efectiv pe jos:
-Unde pleci pitico?a zis celalalt ridicand o spranceana...
-Daca inca mai tii la Mark imi dai drumul,am zis dorindu-mi ca in secunda aia sa nu izbucnesc in plans si sa par si mai disperata si fricoasa decat eram...
-Eeee p*laaaaaa si tu acumaaaa...oricum nu se mai impaca cu mine deci nu ma mai doare...copil nu mai fac...imi strici distractia de joi seara,nu te mai plange te rog frumos...
Am dat sa ma ridic si o pereche de brate m-au ridicat orecum in aer si in secunda doi eram flancata de ambii care se holbau lung la mine din cap pana in picioare:
Vreau sa mor...sar pe geam...ma dau dracu...
Uitasem si la ce etaj statea..uitasem tot...ma uitam la aia doi si incercam sa imi dau seama ce vor sa faca..
-Nu te duci sa vezi daca ii e bine ??Stii ca a pierdut sange si are bandaj si are buza sparta,am zis cu o voce chinuita incercandu-mi toate atuurile...
-Ai dreptatel..nu esti proasta degeaba...
S-a apropiat de mine si si-a stins tigara fix pe tampla mea,unde aveam rana de mai devreme,moment in care un emestec de urlete venite de la mine si rasete venite de la aia doi s-au amestecat,iesind un circ de nedescris...eram...inconjurata de un nor de sadism si disperare,mai ales ca am vazut-o pe Blondie ca se schimba in ceva foarte roz si decoltat si o intinde pe usa...
-Vai ma te-a lasat cu noi,am auzit ca prin vis si am simtit ca ma strange careva de talie...
Si am inceput sa marai si m-am dat automat un pas in spate tremurand:
-Marsh de langa mine,am zis printre dinti si am format disperata numarul lui Jukka in speranta ca o sa nimeresc nu neaparat sa vorbesc,cat sa auda ca ceva e in neregula..iar...
Unul dintre ei mi-a smuls telefonul din mana fix cand incepuse sa sune si a dat cu el de pamant...Mi se intampla exact cel mai mare cosmar pe care il aveam...treceam iar prin momentele in care fusesem sechestrata si blocata in baia baietilor la un pas de....
Mi-am muscat buzele si m-am dat si mai in spate...
-Eu sau tu...?
Vai Jukka te implor sa iti dai seama ce se intampla...
Am inchis ochii o secunda si pana sa ii deschis incepusem sa urlu si sa plang efectiv simtind cum trageau de mine cu sete...imi auzeam tricoul rupandu-se si geaca de piele a lui Jukka crapand pur si simplu la contactul cu unghiile alora care se comportau mai rau decat niste animale...Si iar ma zbateam ca nebuna dar de data asta nici eu nu mai eram sigura ca o sa scap intreaga...Nu mai simteam durerea din tampla,nu mai simteam nici macar dosurile grele de palma ce le primeam de fiecare data cand le bagam dintii in carnea de pe mainile care strangeau fiecare centimetru din pielea de pe umeri si talie...
-Vai ma dar nu sta locului...a marait unul trantindu-ma pe canapea si tragandu-ma de coapse,ranjind...
Acuma...pot spune cu mana pe inima ca m-am dat...de tot...dracului...atat mi-a mai trecut prin minte in nebunia aia...amestecul sec de lacrimi si plansete si voci si maraituri si rasete...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeVin 22 Oct 2010, 12:58 pm

Jukka mi-a f*tut o palma peste cap sa ma trezesc si m-a aruncat in masina,conducand ca nebunul pe contrasens si pe rosu si calcase un proumbel,pana la apartamentul lui Blodnie.
Am auzit tipete si am sarit amandoi din masina intrand cu forta in apartament.
Nu stiu de unde,nu stiu cum dracu,dar Jukka avea un pistol.
-Dati-va jos de pe ea.,a marait si a tras un glonte in sus,facand o gaura in tavan
-Si da,e incarcat.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeVin 22 Oct 2010, 1:01 pm

Am deschis larg ochii si am inghetat in locul in care eram chinuindu-ma sa respir.
Sunt intreaga?Sunt intreaga...
Mi-am strans automat mainile in jurul umerilor si am inceput sa tremur ca dracu...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeVin 22 Oct 2010, 1:03 pm

Jukka a tras un glonte in umarul tipului cat un dulap iar eu m-am holbat la suvoaiele de sange.
-La dracu...Jukka...,dar in loc sa il omoare pe Jukka direct,l-auluat pe sus si l-au lovit si zdrobit sub talpa pantofiilor de lac hidosi,in fata mea.Am zbierat,sarind in spatele gorliei care m-a aruncat in perete si mi-a bagat un pumn in burta de am umpluc parchetul de sange ce-mi iesea in suvoaie pe gura.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeVin 22 Oct 2010, 1:09 pm

Rectific:M-am dat dracului...
M-am ridicat si am dat sa fug langa Mark dar m-au luat din nou pe sus trantindu-ma la loc pe canapea:
-In p*la mea da-mi drumul,am urlat dand din picioare ca sa nu ma mai atinga...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeVin 22 Oct 2010, 1:12 pm

Poate a fost ceva inuman ce am scos din mine in momentul acela,un tipat gen raget si zbieratura ragusita,apoi am fugit sa il imping pe ala,ce a zburat afara pe geam si a cazut intr-un copac.Era viu,il vazusem cum se da jos din copac.Nu am rezolvat nimic...l-am enervat mai tare.Intrase plin de sange in apartament si m-a luat rau de tot la pumni,la un moment dat lesinasem,mi se taiase firul.
Jukka incepu sa-i ia rau de tot la bataie,pana ce i-a lasat inconstienti si plini de vanatai si rani,unul peste altul pe jos.
-Nu va mai luati de finlandezi...
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeVin 22 Oct 2010, 1:14 pm

-J....Jukka???
M-am ridicat tremurand si am cazut langa Mark luandu-l in brate:
-Pisu...trezeste-te te rog,am zis plangand si tipand mai degraba tremurand ca varga...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeVin 22 Oct 2010, 1:15 pm

Hai...trezirea
Nu pot,ma doare,ma ustura.
Iti dau eu pumni inetriori daca nu te trezesti,au nevoie de tine idiotule.
Nu au...daca nu as fi fost eu,nu s-ar fi intamplat nimic...
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Casa - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Casa   Casa - Pagina 12 I_icon_minitimeVin 22 Oct 2010, 1:17 pm

-Mark...te rog eu trezeste-te,am zis tremurand si sughitand...pisu...te rog eu...Mark...
M-am uitat la Jukka cu disperare si am vazut ca se trezesc aia:
-Ajuta-ma sa il ridic si sa ne caram te rog,am zis strangandu-l si mai tare in brate pe Mark..
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
 
Casa
Sus 
Pagina 12 din 31Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 31  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Casa
» Casa
» Casa
» Casa
» Casa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sex Pistols Romania :: Art Zone :: Arhiva-
Mergi direct la: