Sex Pistols Romania
Bine Ati Venit Pe Primul Forum Sex Pistols Din Romania.Pentru A Va Putea Bucura De Facilitatile Acestui Forum Va Rugam Sa Va Inscrieti !! Va Multumim !!
Sex Pistols Romania
Bine Ati Venit Pe Primul Forum Sex Pistols Din Romania.Pentru A Va Putea Bucura De Facilitatile Acestui Forum Va Rugam Sa Va Inscrieti !! Va Multumim !!
Sex Pistols Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sex Pistols Romania

Primul forum romanesc dedicat trupei de british punk Sex Pistols
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Locuri

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 6:48 pm

-Ai adormit?
Am tresarit cand am auzit usa trantindu-se de perete si un ghem puternic mi-a strans stomacul facandu-ma sa imi deschid buzele si sa cersesc parca o gura de aer:
-Nu,nu muri acuma..Mori de mana mea daca e...
S-a apropiat de mine cat sa aud cum se sfarama niste pietricele de talpa lui si s-a pus pe vine zambind:
-Vreau sa plangi..de ce nu mai plangi..?
O durere brusca si seaca mi-a strapuns abdomenul si l-am auzit razand sec cand o lacrima mi-a alunecat pe buze si un icnet mi-a iesit din piept:
-De ce esti moale?Nu mai fii moale..contracta-ti muschii cand te lovesc,apara-te...
Dar nu mai puteam..zaceam intr-o balta de sange care tot crestea si inima se chinuia sa nu cedeze desi eram atat de rece iar ritmul in care respiram incetinea cu orice minut ce trecea...Erau momente in care imi tremurau degetele de la mana stanga si asteptam sa mor..muream auzind vocea aia dura si rece,muream simtindu-i degetele aspre jucandu-se printre suvitele mele din par...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:03 pm

In stanga mea era Dani care tremura si ma strangea de brat si simteam cum ma taie inelele lui,dar il lasam sa ma stranga pentru ca stiam ca il calmeaza.In dreapta Jukka tremurand speriat si respirand sacadat,desupra becul care palpaia si in fata noastra o icoana cu Jesus foarte colorata si murdara de sange...
Dani a tremurat odata puternic langa mine si atunci am crezut ca a murit.Dar s-a ridicat brusc,a schiopatat pana la usa si a bajbait pe hol...
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:05 pm

Cedeam..cedam in sensul ca nu imi mai auzeam gandurile iar sunetele din jurul meu se estompau cu fiecare secunda care trecea.Un tremur scurt m-a facut sa imi inchid ochii si in momentul ala nu i-am mai putut deschide la loc..era un gol in care ma invarteam,era ca si cum eram sub apa si toate simturile imi scadeau ca si o cadere brusca de la inaltime.Un gust acrisor amestecat cu gustul binecunoscut al sangelui mi-a aparut subit in cerul gurii si ala a fost ultimul moment in care pieptul a mai zvacnit dupa aer.Pe urma am inghetat in ambele sensuri:nu mai eram capabila sa imi simt muschii lucrand iar un fior ca un jet de apa rece ca gheata mi-a trecut prin coloana vertebrala si a urcat spre piept moment in care am tremurat din toate incheieturile..si aia a fost tot.
Simteam ca eram gata..nu mai eram acolo..Era bezna in jurul meu si voci cunoscute ma strigau cu toata puterea de care puteau da dovada.Dar nu ma intorceam dupa ele..Stateam in picioare si priveam in gol cautand ceva.Desi era bezna imi puteam vedea mainile si incheieturile care acum nu mai sangerau..in loc de sange erau doua urma albe semn ca fusese ceva acolo..dar nu imi aduceam bine aminte ce anume..de fapt nu imi mai aduceam aminte mare lucru.Singurul lucru de care ma agatasem pana in ultima secunda fusese imaginea cu mine si cu Mark in ziua in care dormise pentru prima data la mine si imi spusese ca ma iubeste..in rest era intuneric..Nu mai aveam nimic...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:09 pm

A bajbait pana la camera aceea,la care Sid lasase usa din greseala deschisa,s-a tarat incet schiopatand,si-a intors capul intr-o parte si s-a uitat la Sid cu sangele care ii curgea printre dinti si cu care ii era toata fata si tricoul umplut.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:12 pm

Sid s-a ridicat brusc si s-a uitat la Dani ranjind:
-Ai ajuns prea tarziu,a zis moale dandu-se un pas in spate si incepand sa rada uitandu-se spre aproape cadavrul de pe jos...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:19 pm

-Nu prea tarziu...,a ranjit urat de tot cu sange printre dinti,s-a apropiat de Sid si si-a bagat inelele acelea ascutite in abdomenul lui.
-Asa am simtit si eu...,a ranjit si a inceput sa respire sacadat.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:21 pm

A marait tare de tot cu sangele tasnind pe el si pe Dani si a inceput sa rada:
-Ce rezolvi ?? Zi-mi si mie ce rezolvi...Au murit ceilalti?Or sa moara...Am facut aproape tot ce mi-am propus...daca ma omori pe mine nu schimbi nimic din ce s-a intamplat...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:23 pm

-N-au murit si n-or sa moara,nici macar Mia,singurul care moare esti tu..,l-a prins de cap si l-a dat de perete,stang cu inelele lipite de gatul lui.
-Daca trag,te omor...,a ranjit
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:25 pm

-Hm...a rostit moale si l-a impins brusc la pamant punandu-i piciorul pe tampla:
-O vezi?A incetat sa mai miste de 5 minute...Dar stii ceva..?E mai distractiv daca...daca vreodata va mai fi si partea a doua...
Si brusc a disparut din incapere lasandu-l pe Dani la pamant...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:33 pm

-De ce fugi scarba?!.,a urlat si s-a dus dupa el,pentru ca de fugit nu putea fugii.Nu avea sens sa il mai caute oricum nu il ajungea.
-Mia...traiesti...stiu ca traiesti...daca eu nu am murit nu ai murit nici tu...,a zis si a ridicat-o putin si i-a dat parul din ochi
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:35 pm

Pot fugi cat de tare vreau...
Se holba la scena aia siropoasa din usa in tacere lingandu-si buzele si razand atat de incet incat nici el nu se auzea...
-O sa ne mai vedem piticanie,a zis moale si a plecat...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:36 pm

-Piticanie e p*la ta...,a marait si a scuturat-o moale pe Mia.
-Mia...Mark e bine si te asteapta...si te iubeste enorm,si noi te iubim...
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:37 pm

In drumul lui spre iesire a dat iar de Mark si s-a dres glasul uitandu-se la el din usa:
-Nu te duci sa ii maturi de pe jos...?Sau ti-e sila sa iti ingropi femeia...?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:38 pm

M-am intins dupa un briceag scapat de skinheads si l-am aruncat insre el nimerindu-l in picior.
-Mori ma..
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:40 pm

-Atat ?! ATAT ?!
Si l-a scos din picior si a inceput sa rada:
-As putea foarte bine acuma sa ma duc sa ii fut pe amandoi asa reci cum sunt si tu atata zici ?! Pa blegule,a zis razand si a iesit...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:42 pm

L-am lasat sa plece si am fugit pana in acel subsol inpiedicandu-ma de scari si cazand in genunchi in fata lui Dani si a Miei.
-Te rog spune-mi ca e vie...,am zis luand-o in brate strans de tot si am inceput sa o legean incet.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:45 pm

Stiu ca ma asezasem in fund pe jos undeva si priveam in gol auzind linistea...da,o auzeam asa de bine...Si la un moment dat m-am ridicat brusc vrand sa ies de acolo...
-Sunt prea moale...Vreau sa pot vedea ceva...orice...
Era caldut si calcam pe ceva moale si tot cautam lumina aia idioata de la capat...exista oare..?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:46 pm

-Mia...sunt eu...si sunt aici cu tine...te rog nu face asta...nu ma parasii...,am zis foarte cliseic si sarutand-o moale pe obraz si dandu-i parul dupa ureche.
-Te iubesc...
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:47 pm

-Ai simtit asta...?
M-am intors brusc dupa voce si am tipat:
-Nu vad nimic...ce sa simt...?!
Un raset moale m-a indemnat sa ma las moale la loc pe jos cu genunchii la piept...
-Unde sunt... ?!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:52 pm

Dani s-a dus in spatele ei si ne-a luat pe amandoi in brate.
-Mia nu ne parasii...,a zis moale si eu mi-am muscat buza ca sa nu izbucnesc in plans.
L-am vazut pe Jukka in tocul usii si a venit si el si ne-a luat pe toti 3 in brate.
-Haideti sa sunam la salvare...,a zis moale
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 8:54 pm

-Ii auzi...??
M-am intors brusc din talie si am oftat:
-Nu aud nimica...doar pe tine...si nu stiu cine esti...
Un pufnit moale mi-a invadat urechile si a zis moale:
-Probabil un simplu subconstient...
-Am murit...
S-a facut liniste si imi auzeam doar bataile inimii...
-Teoretic...da...simti ceva...
Mi-am muscat buza care acum era vindecata:
-Nu simt...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 9:03 pm

-Cred ca...a murit....,am zis tremurand si incepand sa plang mut.
-N-a murit nimeni...,a zis Dani,s-a ridicat si a sunat la salvare,care a venit in cateva minute si el a facut scandal ca nu vrea sa fie pus pe targa.Mie si lui Jukka ne-au dat calmante si pe Dani l-au pansat si iau sters sangele de pe fata
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 9:05 pm

-Ce-a fost aia ?!
-Ce anume...??
M-am ridicat invartindu-ma pe loc pana am simtit ameteala:
-Vreau sa plec de aici...
-Inca nu...inca...nu...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 9:29 pm

L-au pus mana la urma pe Dani pe targa si l-au tarat in spital punandu-i o perfuzie si imbracandu-l in halat cu curul pe afara.A facut tac tac tac pana la mine si Jukka si s-a uitat cu o mutra nervoasa la noi.
-Cand il prind pe Sid il omor...pentru ca sunt cu curul afara si fac TAC TAC TAC!
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 19 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 9:33 pm

S-a apropiat de ei cu 2 trandafiri sangerii si i-a pus pe un scaun liber:
-Astia sunt pentru inmormantare...inca nu s-au oprit din resuscitat?Au declarat decesul..?Ati vazut-o..?
Le-a zambit larg si i-a dat una lui Dani in copcile de pe abdomen:
-Ne mai vedem noi,a zis disparand imediat...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
 
Locuri
Sus 
Pagina 19 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Locuri
» Locuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sex Pistols Romania :: Art Zone :: Arhiva-
Mergi direct la: