Sex Pistols Romania
Bine Ati Venit Pe Primul Forum Sex Pistols Din Romania.Pentru A Va Putea Bucura De Facilitatile Acestui Forum Va Rugam Sa Va Inscrieti !! Va Multumim !!
Sex Pistols Romania
Bine Ati Venit Pe Primul Forum Sex Pistols Din Romania.Pentru A Va Putea Bucura De Facilitatile Acestui Forum Va Rugam Sa Va Inscrieti !! Va Multumim !!
Sex Pistols Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sex Pistols Romania

Primul forum romanesc dedicat trupei de british punk Sex Pistols
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Locuri

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 9:36 pm

-Auuuuuuuu bou dracului sa te mance iadul...defapt nu ca acolo e cald si bine iarna...sa te bata Dumnezo' la cur cu o bata de aia naspa...vai ma futu-ti ras matii...,a injurat sprijinandu-se de perete si respirand sacadat.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 9:38 pm

Imi tineam ochii inchisi dar nu erau sub forma de incruntare.Buzele mi le simteam calde si moi insa limba nu imi ajungea la ele,le simteam asa doar in raport cu aerul din incapere si cu adierea unui current format in momentul in care se deschidea o usa in jur sau cand cineva se misca mai repede decat era normal.Ca si ultima data cand aterizasem pe un pat de spital puteam auzi bipaitul enervant al aparatului ce imi monitoriza bataile inimii si de varful degetelor mi se atingeau niste tuburi subtiri din cauciuc.O groaza de murmure destul de galagioase imi faceau pleoapele sa tresara semn ca urma sa ma trezesc de tot in orice secunda.Dar daca ziceam ca nu mai vreau sa ma trezesc?Pentru ce ma mai trezeam?Durerile ma mai lasasera,probabil datorita calmantelor si perfuziilor ce erau atasate de mine,nu mai simteam miros de sange sin u imi mai era frig.In cel mai bun caz mai traiam vreo 10,20 ani…Dar oare pentru ce?Ma simteam de parka cineva imi apasase cu pielea cu un fier incins si aveam un semn sau ceva in genul ce aveam s ail port ori pana se vindeca singur ori pana uitam de el…
Probabil ca..nu mai eram Mia aceea calda si moale,nu mai aveam nimic.Ma gandeam incontinuu la Mark si imi tot puneam intrebarea: ce se va intampla?Ce se va intampla cu tot ce era inainte?I-ar fi fost sila si frica sa ma atinga,sa ma priveasca in ochi,sa ma sarute…?Ar mai fi fost oare capabil sa se apropie de mine sis a zambeasca sis a fie sincer in zambetul ala..?Sa nu fie doar compatimitor sis a stea cu mine din simpla mila..Dar sa se poarte la fel..?Modul lui cald de a ma tine in brate,moliciunea buzelor lui si setea cu care le cauta pe ale mele,varfurile uscate dar fine ale degetelor sale care imi dezmierdau obrazul…Si eram pe punctual de a pierde totul din cauza a tot ce se intamplase..in cateva ore…
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 10:27 pm

-Dani esti bine...?.,am zis si m-am uitat la el.
-Sunt cu curul pe afara in spital si m-a lovit asta peste copci si ma doare rau rau rau rau rau bou dracu...deci eu il omor pe asta cu mana mea,iau cutitu si il bag in ureche si dupaia ii scobesc creieru in forma de p*la...,a marait si s-a asezat pe o canapea cu mana peste rana.
M-am dus la un medic si a intrebat de Mia,nu a vrut sa-mi raspunda,asa ca am fugit in salon,desi fusesem oprit de cativa medici,cand am inceput sa zbier dupa ea,m-au lasat brusc si am ajuns in genunchi in fata patului de spital.
-Mia...,am oftat incet plangand sec si mut,si mai scurandumi-se o lacrima sau doua.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 10:32 pm

Mi-am miscat moale pleoapele si intr-un final am deschis ochii si cateva lacrimi mi-au alunecat pe obraji:
-Mark...
M-am uitat la el si am icnit de durere apasandu-mi abdomenul care acuma era moale si multe fire ieseau din mine...
-Unde sunt...?Unde sunt ceilalti...?Ce s-a intamplat...?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 10:34 pm

-Esti la spital,in oras,esti bine,Dani e bine si umbla cu curul pe afara,Jukka e ok fizic dar in stare de soc,i-au dat calmante si acum e ok iar eu acum...sunt cel mai fericit om din lume ca nu ai murit...,am zis punandu-mi capul pe umarul ei si sarutand-o moale pe gat
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 10:36 pm

-Mark...
Am inceput sa plang incet intorcandu-mi moale capul:
-M'a...
Am inchis ochii golindu-i de lacrimi si mi-am ferit privirea de el ramanand nemiscata...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 10:40 pm

-Stiu...adica imi imaginam.Ii multumesc lui Dani si nu stiu ce puteri supranaturale are asta de s-a ridicat si a venit si l-a oprit dracului...Mia...era sa te pierd din cauza mea...
-Uite,stiu ca poate crezi ca nu o sa mai vreau sa te sarut sau sa fac dragoste cu tine dupa faza asta dar crede-ma ca te iubesc enorm si as face orice pentru tine,iar chestia cu sexul...o sa vezi ca te vindeci si iti trece...apoi o sa fim bine toti o sa fim bine.Iti promit...,am strans-o de mana si mi-am lipit buzele de gatul ei.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 10:43 pm

-Nu e vina ta...am zis cu un glas moale si ragusit si m-am intors cu privirea spre el...
M-am intors cu greu pe o parte si mi-am intins mana sa ii mangai obrazul:
-Iarta-ma...ca am fost moale...si nu m-am putut apara...si am fost ca o carpa...ca o bucata de tricou de care tragi pana se rupe,am mai zis si glasul mi s-a inecat de lacrimi si am tacut brusc ascunzandu-mi privirea in perna si plangand...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 10:52 pm

-Nu e vina ta...nici eu nu m-am putut apara...nici Dani nu s-a putut apara...si am vazut pentru prima oara in viata mea pe cineva ca el plangand de durere...su a fist groaznic...Mia nu e vina ta ca ai fost asa,e perfect normal sa fi asa...,am zis moala scotandu-i capul din perna
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 10:55 pm

-M..ma doare...si nu numai psihic..am zis in soapta si am deschis ochii uitandu-ma la el...Vreau acasa..in patul nostru..sa fumez o tigara..sa il vad pe Bam..sa..te tin in brate...daca o sa mai vrei sa ma mai tii...ma simt ca ultimul jeg de pe pamant,am zis inecandu-ma iar in plans...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 10:57 pm

-Stiu ca te doare...si cum sa nu te tin?Mia te iubesc,cum sa nu vreau asta?Intelege ca indiferent de ce s-ar intampla eu am sa te iubesc mereu ca in prima zi,mereu la fel de mult.Esti cel mai important lucru pentru mine...si nu meritai asta...
-Nu mai plange,te rog.,am zis si i-am sters moale lacrimiile
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 11:01 pm

L-am prins de mana si am deschis ochii larg:
-Ma duci acasa...?Te rog...
Mi-am ridicat scurt privirea si am inghetat brusc incepand sa tremur tare:
-M..Mark...am zis simtind cum mi se face rau si i-am facut un semn scurt spre usa unde statea Sid cu o tigara aprinsa zambind...
-Ti-ai revenit pisi??A intrebat moale dand sa se apropie...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 11:05 pm

-Vai ma jeg ce esti dispari dracului de aici...,am marait si m-am dus in fata lui.Din spatele lui aparuse Dani,imbracat si cu perfuzia scoasa,avand un tricou cu pentagrama pe el,plin de sange,si blugii negrii plini de sange.L-a apucat pe Sid de brat,l-a scos din spital si l-a dus in parcarea subteranta,l-a dat de un perete cu capul si apoi l-a izbit cu capul de perete.L-a luat de tepi si l-a dat cu capul de beton,muscandu-si nervos buza si bagandu-si inelele la Sid in venele de la incheieturi,apoi i-a crestat pe umeri cruci intoare si si-a infpit inelel in obrajii lui.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 11:07 pm

-Mhm...ce dragutel esti tu...
S-a ridicat trantindu-l pe Dani si calcandu-l pe abdomen cat de tare a putut:
-Calm piticanie...ti s-a spart ibricul in care te spalai??
A inceput sa rada si a intrat inapoi in spital intrand in salon si holbandu-se la Mark:
-Poti sa ne lasi singuri?Hai fii dragut...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 11:11 pm

-Singuri o p*la de cal.,am marait si am vazut cum ii sare Dani in carca si il darama.L-au prins niste doctori de brate si picioare,iar felul in care se zbatea era ca si genul acela ca si in filmele de actiune foarte foarte exagerate.Dar era in fata mea si se intampla.
-Nu sunt nebun,el e un criminal bagami-as p*la in ma-ta sa mi-o bag de idiot,violator,criminal,schizo,prost,handicapat!.,a urlat de ii iseau toti dracii din el.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 11:13 pm

-E nebun...Doamne sa fie capabil sa faca asa intr-un spital???
A dat din cap impaciuitor si s-a apropiat de patul meu zambind:
-Te simti bine??a intrebat uitandu-se cu coada ochiului la Mark moment in care am inceput iara sa am dureri iar heart-monitor-ul a luat-o razna de la socul prin care treceam...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 11:15 pm

-LASATI-MA JOS!.,a urlat si a sarit de la doctori din brate,dar in secunda in care am vazut-o pe Mia cum e din cauza lui Sid,m-am intors spre el si i-am dat un pumn in dinti,uitandu-ma cum i se scurge sangele incet printre dinti si ameteste incet.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 11:17 pm

Nu din nou...
Am simtit gustul ala de sange si de acru pe varful limbii si m-am fortat o secunda dupa aer dar am dat gres si ochii mi s-au inchis moale auzind un barait subtirel si trezindu-ma pentru cateva secunde in acelasi loc in care imi vorbea o voce si era intuneric...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 11:19 pm

-Ai...omorat-o...,a zis Dani holbandu-se la monitor si un val de doctori au venit asupra ei si au facut toate metodele alea ciudate.
-Dani...mi-e rau...,am zis cazand in genunchi si inceput sa hiperventilez.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 11:21 pm

-Vai ma vreau afara de aici !!
M-am intors si am simtit o durere puternica in piept si apoi liniste...
-Nici vocea nu mai e...?
-Ba mai sunt doar ca..imi luasem o secunda sa ma uit la tine...
M-am uitat in jos si mi-am vazut incheieturile care acuma erau si mai albe...
-De ce nu mai simt nimica...??
-Oare...?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 11:23 pm

-Jesus..Fucking...Christ...,a marait Dani si a sairt asupra lui Sid infingandu-si degetele adanc in pieptul lui si tragand incet in jos si uitandu-se la sangele ce se prelingea pe tricoul sfasiat.
-Mori odata....,a marait impingandu-si degetele mai tare si tragand mai tare in jos.
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeVin 19 Noi 2010, 11:25 pm

A urlat de durere dar s-a ridicat brusc impingandu-l si iesind in fuga din incapere nu inainte sa maraie printre dinti:
-Nu am terminat...sau poate ca da,a zis uitandu-se spre aparatele care scoteau piuituri ciudate si a intins-o de tot...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeSam 20 Noi 2010, 12:44 pm

[...]

Cateva minute mai incolo starea devenise mai buna...Inima ei isi revenise cat de cat si acuma ii scoteau perfuziile lasand doar una pentru calmante...Salonul se golise si statea moale cu ochii inchisi si muscandu-si absenta buza de jos care era acum cusuta...Incheieturile erau si ele cusute si invelite intr-un material moale imbibat in iod iar umerii aveau doar pansamente mici...
O transfuzie de sange statea agatata de un stativ langa ea si se vedea cum picura putin cate putin ducandu-se spre venele ei ce cu cateva ore in urme se secau incet incet...
Ochii aia mari si verzi erau ascunsi acum sub pleoapele grele de oboseala iar degetele frecau absente firul de la perfuzie...Dar era calma...fortat calmata de perfuzie,tot ce se auzea era sunetul picaturii ce mergea spre tubul subtire de cauciuc din vena ei si un zumzet din fata salonului...
La un moment dat unul din doctori a intrat in salon si a consultat-o cu acea privire dura dar compatimitoare in acelasi timp:
-Iti revii repede dar va mai trebui sa iti fac niste analize..nu o sa ti se infecteze ranile iar cele..interne ar trebui in doua saptamani sa treaca de tot..Acuma daca vrei sa..discuti...cu...stiu eu..un psiholog sau ceva...

[...]
Am dat scurt din cap spre dreapta mea oftand moale si deschizand ochii:
-Nu vreau sa discut cu alti doctori...sunt suficient de sanatoasa psihic...Nu mai am nevoie de spital si intrebari de genul "Si ce crezi in legatura cu chestia asta...?"
S-a uitat la mine neincrezator si a inceput o predica cum ca o adolescenta batuta si violata nu trece asa de usor peste trauma si poate totusi e bine daca...
-NU !! Am zis nu...Nu mai vreau...
S-a uitat lung la mine si si-a notat ceva verificandu-mi pupilele si zambind acuma si mai fortat:
-As vrea sa vorbesc si cu o ruda..poate mama ta sau...
Am tresarit auzind de ideea doctorului si m-am intors pe o parte facandu-ma covrig:
-Sunt copil orfan,am zis chinuindu-ma sa rad...Asa ca nu e panica,ies imediat de aici si o sa raman doar o alta gagica fututa...
Si-a dres glasul in semn de "Vai ce exprimare urata" si s-a intors pe calcaie iesind din cabinet...

[...]
S-a dus in sala de asteptare uitandu-se urat la Dani si,intorcandu-se scurt spre Mark a zis pregatit de notite:
-Bun deci intai vreau sa va zic de starea ei:Nu e tocmai...bine..nu mai e in stare critica dar a pierdut mult sange si e destul de slabita...In plus refuza sa vada un psiholog...De asemenea trauma psihica s-ar putea sa o...debusoleze o perioada..desi se vindeca repede vreau sa stiu exact ce s-a intamplat si vreau sa stiu cine are grija de ea pentru ca am inteles ca nu sta cu niciun parinte,a incheiat semnand ceva pe fisa Miei...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
Dead
Anarchist
Anarchist
Dead


Mesaje : 2824
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Hell

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeSam 20 Noi 2010, 1:27 pm

-Um...sta...cu noi...si cu el...,am zis aratand spre Jukka care adormise covrig pe un fotoliu.S-a uitat crunt la Dani si apoi la fel de ciudat si crunt si la mine.
-Nu as vrea sa las o adolescenta care nu vrea sa consulte un psiholog pe mana voastra...nu ma intelege gresit,doar ca prietenul tau...
-Dani...,l-a corectat el maraind nervos si muscadu-si buza.
-Asa,da,Dani,e putin...instabil psihic.
-Auzi nenica,tu cum ai fi daca ai fi fost injunghiat in burta cu un ciob si o pizda s-ar freca de tine si ti-ar vara un briceag in mana si ar juca X si 0 ?.,a marait el si si-a pus mainiile in san
Sus In jos
Selene
Anarchist
Anarchist



Mesaje : 4817
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 34
Localizare : undeva departe...

Locuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Locuri   Locuri - Pagina 20 I_icon_minitimeSam 20 Noi 2010, 1:31 pm

-Da dar intr-un spital nu te porti asa...
Si-a notat ceva si s-a intors spre Mark:
-Bun deci vreau sa stiu ce a patit exact pentru ca nu e in foarte buna stare...plus ca dupa cum a zis a pierdut mult sange....A avut unul curiozitatea sa ii ridice tricoul sa vada ce avea pe umeri...??A intrebat sec uitandu-se pe rand la ei...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000808802889
 
Locuri
Sus 
Pagina 20 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Locuri
» Locuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sex Pistols Romania :: Art Zone :: Arhiva-
Mergi direct la: